Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Strażackie elektrośmieci odnalezione


Odnalazły się „zaginione” elektrośmieci, które zbierali strażacy z OSP Płozy, a które w poniedziałek, 13 grudnia ktoś ukradł. - Okazało się, że doszło do pomyłki – mówi Jacek Dąbrowski, naczelnik OSP Płozy. - Nasze elektrośmieci zabrał pan, który zawodowo zajmuje się ich zbiórką. Już się z nami skontaktował i sprawa jest wyjaśniona.



Jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” Jacek Dąbrowski mężczyzna zabrał śmieci, które znajdowały się przy remizie, bo myślał, że ktoś je specjalnie tam wystawił. - Nie wiedział o naszej akcji, bo nie ma Facebooka – mówi druh Dąbrowski. - Ten pan zawodowo zbiera elektroodpady, które wystawiają mieszkańcy. Myślał, że te stojące przy naszej remizie również są do zabrania. Widać było, że był zaskoczony. Najpierw chciał zapłacić za tę szkodę, ale poprosiłem go, aby po prostu przywiózł te rzeczy, które zabrał spod remizy. Uważam, ze doszło do nieporozumienie i dla nas sprawa jest wyjaśniona i zamknięta. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze poszukiwania i poinformowali o tym incydencie tego pana.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Przypomnijmy. Ktoś spod samej remizy w Płozach, i to w centrum wsi, ukradł paletę zużytego elektrosprzętu. Druhowie z OSP Płozy prowadzili zbiórkę „elektrośmieci”, które miała od nich odebrać warszawska firma. W zamian strażacy mieli dostać pieniądze. Pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na zakup umundurowania bojowego dla strażaków oraz sprzętu ratowniczego. Mieszkańcy naszego powiatu bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę.


Reklama

 

Niestety, w poniedziałek, 13 grudnia ktoś spod remizy skradł jedną z palet wyładowanych elektrosprzętem.

 

- Nawet nie wiem, jak mam to skomentować, opadły mi ręce, gdy się o tym dowiedziałem - mówi druh Jacek Dąbrowski. - Jest to naprawdę przykre, bo podcina skrzydła i wiarę w ludzi.

 

Strażacy i mieszkańcy Płozów na własną rękę szukają złodzieja, bądź złodziei.

 

- Wiem, że ludzie mają w samochodach kamerki, że wiele rzeczy można odtworzyć na monitoringu – mówi naczelnik Dąbrowski. - Ktoś widział też jakiegoś zaparkowanego busa pod remizą, nie zareagował, bo myślał, że ktoś przywiózł kolejne elektrośmieci. Niestety najprawdopodobniej byli to złodzieje. Druhowie z OSP Płozy szacują, że kradzieży dokonał ktoś około godziny 16.

Reklama

 

Gdy strażacy się zorientowali, że zostali okradzeni w sieci wystosowali apel:

!UWAGA!

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy całą paletę elektrosprzetu na naszą zbiórkę, z jednej ze szczycieńskich firm. Niestety, ale ktoś bardzo uprzejmy ten sprzęt nam ukradł, nie było akurat nikogo z kluczami żeby go schować, i w tym czasie elektrośmieci zmieniły właściciela! Jeżeli ktokolwiek cokolwiek widział bardzo prosimy o informację, będziemy bardzo wdzięczni!

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama