Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Strażacka zbiórka elektrosprzętu


Strażacy z OSP Płozy oraz OSP Olszyny (gm. Szczytno) prowadzą zbiórkę elektrosprzętu. Cel akcji jest szlachetny. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup umundurowania bojowego dla strażaków oraz sprzętu ratowniczego. Każdy z nas pozbywając się starych „elektrośmieci” może wspomóc strażaków w ich codziennych działaniach.- Jakiś czas temu gospodarz naszej jednostki, druh Mateusz Kosiorek natrafił w internecie na akcję „Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy!” organizowaną na terenie jednostek OSP w całym kraju, które przystąpią do projektu - mówi druh Jacek Dąbrowski, naczelnik OSP Płozy. - Przekazał mi informację o tej inicjatywie, a ja skontaktowałem się z organizatorami akcji, po czym również do niej przystąpiliśmy. Jest to dla nas realna szansa na pozyskanie funduszy, które przekażemy na doposażenie jednostki

 

Okazuje się, że każdy z nas ma szanse na wsparcie strażaków. Wystarczy oddać im swoje "elektrośmieci". Środki pozyskane poprzez zbiórkę zalegających „elektrośmieci”, otrzymają właśnie jednostki OSP, dla których przekażemy sprzęt. Po ogłoszeniu zbiórki przez jednostkę w Płozach, do projektu dołączyła również jednostka z Olszyn.

 

- Przeczytałem na facebookowej stronie jednostki OSP Płozy o zbiórce zużytego sprzętu. Od razu wiedziałem, że akcja będzie cieszyła się również bardzo dużym zainteresowaniem w naszej miejscowości - mówi druh Jakub Krawczyk, naczelnik OSP Olszyny. - W związku z corocznymi inicjatywami społecznymi, którymi wykazujemy się na rzecz lokalnej społeczności, postanowiliśmy podjąć również te wyzwanie. Projekt ten pomoże nie tylko mieszkańcom w pozbyciu się zalegającego elektrosprzętu, ale również pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na rzecz doposażenia naszej jednostki - dodaje.


Reklama

 

Praktycznie każdy z nas ma w domu zużyty sprzęt, którego planuje się pozbyć. Co zbierają druhowie z jednostek w Płozach oraz Olszynach?

 

- Przede wszystkim stare telewizory, komputery, pralki, lodówki oraz wszystko co jest na prąd bądź baterie - odpowiada przedstawiciel jednostki w Olszynach. - Nie ukrywam, że obecnie najwięcej sprzętu pozyskujemy przez tak zwaną „pocztę pantoflową”, czyli krótko mówiąc przez znajomych, którzy przekazują dalej informację o naszej akcji, i w ten sposób miejsce zbiórki stopniowo się zapełnia - dodaje druh Jacek Dąbrowski.

 

Należy się jednak pospieszyć, gdyż elektrosprzęt można dostarczać maksymalnie do 11 grudnia br. W Płozach miejsce zbiórki sprzętu zlokalizowane jest przy starej remizie, a w Olszynach przy obecnej strażnicy.

 

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorami akcji:

OSP Płozy – tel. 509 395 211, tel. 517 803 604

Reklama

OSP Olszyny – tel. 600 040 015

 

MW

 

 

fot. Od lewej: Jakub Krawczyk, Jacek Dąbrowski, Mateusz KosiorekKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama