Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Stara pocztówka z widokiem na jezioro... Miasto przypomina dawne Szczytno


Miasto Szczytno kontynuuje projekt „Dawno temu w Szczytnie..." i publikuje kolejny materiał związany z historią miasta. Tym razem została przedstawiona pocztówka wydana przed rokiem 1945. Na zdjęciu widnieje fragment Jeziora Domowego Małego oraz dwie wieże - ratuszowa oraz ciśnień. Fotografia z pocztówki najprawdopodobniej została wykonana między 1933 a 1945 r.Projekt „Dawno temu w Szczytnie..." ma na celu promowanie 300-lecia nadania praw miejskich. Poprzez publikację zdjęć i innych dokumentów z życia społecznego miasta chce przypomnieć mieszkańcom o bogatej historii ich miasta.

 

Tym razem Miasta Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprezentowała pocztówkę wydaną przed rokiem 1945. Na pocztówce widnieje fragment Jeziora Domowego Małego oraz dwie wieże - ratuszowa oraz ciśnień. Fotografia pochodzi najprawdopodobniej z lat 1933-1945.


Reklama

 

Oryginalna pocztówka znajduje się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, a jej cyfrową wersję można obejrzeć na stronie internetowej biblioteki pod adresem https://wmbc.olsztyn.pl/publication/834.

 

Dzięki temu każdy może zobaczyć, jak wyglądało miasto przed ponad siedemdziesięcioma laty.

Reklama

 

Projekty takie jak „Dawno temu w Szczytnie..." są bardzo ważne, ponieważ przypominają nam o naszych korzeniach i historii. Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć, jak miasto się rozwijało i jakie wydarzenia miały na to wpływ. Warto pamiętać, że nasza przeszłość ma wpływ na naszą teraźniejszość, a także przyszłość.Komentarze do artykułu

Kołek

Ratusz wybudowano w 1938 roku.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama