Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Stanowisko Klubu Radnych Rady Miejskiej w Szczytnie – Razem dla Mieszkańców


Szanowni Państwo. Walka o stawkę za wywóz nieczystości ma już w naszym samorządzie swoją historię. I mieliśmy nadzieję, że popłynie z tego jakaś nauka. Złudne to były jednak nadzieje, ponieważ na ostatniej sesji koalicja radnych PSL-PIS przegłosowała zaniżoną stawkę za wywóz śmieci, co będzie skutkowało dla budżetu miasta obciążeniem 1 mln 800 tysięcy złotych!!!


  • Data:

Już poprzednie decyzje o zaniżonej stawce poskutkowały stratami dla miasta w wysokości około 4 mln złotych. Teraz dokładamy na kolejny rok stratę 1 mln 800 tysięcy złotych. Daje to w sumie około 6 mln złotych, które samorząd mógłby i powinien przeznaczyć na inne cele, choćby tak potrzebną budowę parkingu przy cmentarzu.

Nie musimy chyba wyjaśniać, jakie są obecne realia z wysokością cen za energię, z galopującą inflacją. Samorządy dotyka to jeszcze w takim samym stopniu jak każdego z nas. Zatem decyzja koalicji radnych PSL-PIS jest kolejnym krokiem do unicestwienia jakichkolwiek przedsięwzięć w naszym samorządzie. Mało tego! Będzie skutkowało coraz większymi cięciami w naszych jednostkach budżetowych, jak szkoły, przedszkola, żłobki, o które tak zabiegają właśnie Ci radni. Pozbawiając miasto dochodu, pozbawiamy się oczekiwanych od miasta usług, jak choćby oświetlenie ulic. Budżet miasta niestety nie jest z gumy i niedopłata z tytułu wywozu nieczystości generuje konieczność cięcia wydatków w innych działach.


Reklama

Chcemy jeszcze uświadomić Państwu, że miasto Szczytno wytwarza najwięcej nieczystości w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a dotychczasowe opłaty za śmieci były prawie najniższe w całym powiecie, co nijak ma się do kosztów, ponieważ im więcej dana gmina produkuje nieczystości, tym ponosi większe opłaty. Ponadto wywóz nieczystości powinien się bilansować, czyli stawka za te usługi musi być taka, jakie generuje koszty. Samorząd nie może na tym zarabiać, ani nie powinien do tego dokładać. Każdy z nas ponosi koszty korzystania z energii elektrycznej, gazu czy telefonii komórkowej. I nikt z nas nie może obniżyć sobie tych kosztów. Tak też powinna wyglądać sytuacja z wywozem nieczystości i opłatami za przyjmowanie tych nieczystości w spółce ZGOK.

Zdajemy sobie sprawę, że uchwalanie jakiekolwiek podwyżki dla mieszkańców nie jest popularne i nie spotka się z zachwytem, jednak biorąc odpowiedzialność za dobrą jakość życia w naszym mieście czasami trzeba się zmierzyć również z takimi decyzjami, a nie kierować się populizmem. My taką odpowiedzialność na siebie przyjęliśmy.

Reklama

Natomiast mamy nieodparte wrażenie, że jedynym celem antyburmistrzowskiej koalicji radnych PSL-PIS jest „dokopanie” kolejny raz Burmistrzowi Krzysztofowi Mańkowskiemu.

Radni Klubu RAZEM DLA MIESZKAŃCÓWKomentarze do artykułu

Szczytnianin

do Cadyk Marian. Za kasę to tylko internetowe prostytutki piszą, za kasę namawiały do genetycznych szpryc, za kasę grały na ludzkich uczuciach, za kasę szantażowały tych, co nie chcieli wstrzyknąć sobie trucizny, a teraz za kasę szerzą nienawiść do Ruskich i namawiają do ich zabijania, Na szczęście te internetowe prostytutki będą pierwsze do odstrzału, gdy ich pracodawcy zaczną zacierać ślady. Dla tych prostytutek liczy się tylko kasa, normalni ludzie, mają wyższe wartości.

Cadyk Marian

Brawo! Brawo! \"Szczytnianin\" znów zakosił kaskę od Moskali! Stara się chłopak jak może, ale jest nadzieja, że szmal wyda u nas w Szczytnie i będzie git. Tylko żeby nie przesadził bo go Władimir Władymirowicz skreśli z listy, a każda kopiejka się liczy.

Szczytnianin

Do Mieszkaniec, no to kiedy odbyły się wybory na stanowisko Premiera w Polsce?...przypomnę, że to stanowisko jest drugą najważniejszą pozycją w państwie, i dlatego to Polacy powinni go wybrać....a może Ty też wierzysz TV, i siedzisz w strachu, że jak nie zapłacisz haraczu, to Putin Ci dach skalibruje :D Ten cały kryzys, inflacja, brak surowców energetycznych, i rosnące w galopującym tępię ceny, to wynik pompowania martwej już Upadliny ... o projekcie Niebiańskiej Jerozolimiy też nie słyszałeś???, która miała powstać na dawnych chazarskich terenach? No niestety nie wyszło, bo Putin te plany zniweczył. Przyjdzie czas, że za to podziękujesz, bo w perspektywie miałeś być \"Palestyńczykiem\" a chyba wiesz, jaki holokaust tym biednym ludziom stworzyli izraelscy Aszkenazyjczycy (hebr. Aszkenazim) ...\"NAZIZM jest właśnie ich dziełem.

Mieszkaniec

I znowu ruski trol się odezwał. Co za stek bzdur

tadeusz

\"Razem dla mieszkańców\" ? Jacy święci się odezwali :) Obudzili się? Co brakuje kasy na idiotyczny stadion? Sztandarowa inwestycja Mańkowskiego nie spina się? Proponuję kolejne kredyty to będzie szybciej!!! Jeżeli ktoś miałby sie wypowiadać w tym temacie to radni \"razem dla mieszkańców\" nie mają żadnego, najmniejszego prawa do tego bo wcale nie są od tamtych lepsi!!!

Szczytnianin

No toż ja piszę o tym od tygodni, należy natychmiast uchwalić podwyżki wszystkiego, o 400%, do czego to podobne, żeby miasto miało straty, to Polacy mają mieć straty!!!!. Trzeba tych \"polaczków\" uświadomić, że oni nie mogą mieć pieniądz, że to być złe dla nich, że muszą zubożeć, dla ich własnego dobra. Może w końcu zrozumieją, że ich oszczędności powinny znaleźć się w kasie miasta, a wy je solidarnie oddacie Ukrainie...bo przecież te wszystkie podwyżki właśnie tam trafiają....a dla mieszkańców ma zostać miska ryżu. Mam dziwne wrażenie, że klub \"RAZEM DLA MIESZKAŃCÓW\", końcówki nie dopisał, i pełna nazwa klubu brzmi - \"RAZEM DLA PRZYSZŁYCH MIESZKAŃCÓW NIEBIAŃSKIEJ JEROZOLIMY\". Oj pojedziecie wy wszyscy na taczkach, pojedziecie...pojedziecie tam, gdzie przelewacie Polaków pieniądze, do niebiańskiej upadliny.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama