Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Stadion przy Śląskiej zdominował budżet na 2022 rok


Radni miejscy przyjęli budżet miasta na 2022 rok. Dyskusję zdominowała jedna pozycja – budowa stadionu przy ulicy Śląskiej. Większość radnych twierdziła, że za budową stadionu jest, ale... Uwag było wiele. A to nie podobała się lokalizacja, koszty jego budowy albo że będzie musiał być budowany w znacznej mierze z kredytu, czy w końcu, że nie jest to budowa, a jedynie kosztowna modernizacja.Dyskusji przyglądał się Ireneusz Bukowiecki, znakomity trener lekkoatletyki. W końcu zabrał głos i zaapelował do radnych o to, aby nie zwlekali już z budową tego obiektu.

 

- Owszem, nie będzie to stadion międzynarodowy, bo i takiego nie potrzebujemy – mówił. - Ale naprawdę nasze dzieci, młodzież, sportowcy czekają na obiekt, którego nie będzie trzeba się wstydzić i będzie można na nim spokojnie trenować.

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski przypomniał też na sesji, że już w 2016 roku radni PSL rozpoczęli zabiegać o budowę stadionu przy ulicy Śląskiej w Szczytnie, a on jest jedynie wykonawcą ich woli. Dlatego budowa stadionu przy ulicy Śląskiej znalazła się w tegorocznym budżecie.


Reklama

 

Mimo ostrej dyskusji radni (bez nieobecnych: Pawła Krassowskiego, Tomasza Żuchowskiego i Mariusza Pardo) niemal jednogłośnie poparli budżet miasta na 2022 rok. Od głosu wstrzymał się jedynie Arkadiusz Myślak.

 

- Budżet to nie tylko stadion. Jest mi przykro, że w budżecie nie znalazła się modernizacja drogi wewnętrznej z przyległościami wzdłuż bloku ul. Polska 1-19 – mówił. - Corocznie proszę radnych o wpisanie tego fatalnego miejsca do modernizacji. Nie rozumiem, dlaczego ona się nie znalazła w budżecie tym bardziej, że mamy na nią dokumentację.

 

Reklama

Dochody miasta na przyszły rok skalkulowano na poziomie 109 mln 394 tys. zł, a wydatki mają sięgać 123 mln 264 tys. zł. Deficyt - to ponad 13 mln zł. Ma zostać pokryty kredytami oraz nadwyżką z lat ubiegłych. Na inwestycje przeznaczono ponad 21 mln zł. W załączniku inwestycyjnym znalazło się aż 21 pozycji. Gros z nich to budowa dróg. Ujęto też wspomnianą budowę stadionu oraz przygotowanie dokumentacji na żłobek miejski. Uchwała budżetowa dostępna jest na BIP miasta, każdy może się z nią zapoznać osobiście. Warto.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama