Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Środowisko ponad wszystko! Uczniowie Staszica powalczą o ekopracownię (wideo)


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wraz z pedagog Aleksandrą Filą wzięli udział w konkursie ekologicznym ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. W ramach konkursu przy współpracy z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego w Szczytnie napisali wniosek i przygotowali film, w którym zaprezentowali swoje działania na rzecz ochrony środowiska. Ewentualna wygrana w konkursie będzie wiązać się z wsparciem finansowym budowy ekopracowni.


- Ekopracownia to przestrzeń, która zostanie zaadaptowana na potrzeby edukacji ekologicznej – wyjaśniają uczniowie. - W pomieszczeniu tym będzie dużo zieleni, a w najbardziej widocznym miejscu pojawi się wolnostojąca bąbelkowa ściana. Oświetlenie będzie przygotowane z ekomateriałów, takich jak drewno i sznurki.

 

 

Wzdłuż jednej ze ścian szkolnego holu zostaną ustawione "kanapy" z paletami i miękkimi gąbkami. Resztę korytarza wypełnią drewniane stoły i ławki, przy których młodzież będzie uczęszczać na zajęcia z biologii, geografii czy chemii.

 

W ekopracowni znajdzie się również kącik na wystawy prac ekologicznych uczniów oraz miejsce na sztalugi. Planują także, aby w pomieszczeniu znalazła się makieta przedstawiająca w przekroju dwa szczycieńskie jeziora - Jezioro Duże Domowe i Małe Domowe.

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wierzą, że ekopracownia będzie idealnym miejscem do prowadzenia zajęć związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wyzwania związane z ochroną środowiska, taka przestrzeń może okazać się bardzo wartościowa dla przyszłych pokoleń.

  • Data:
Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama