Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Spychowo przygotowuje się na wielkie literacko-historyczne widowisko


W sobotę, 13 lipca Spychowo ponownie stanie się areną literacko-historycznych wydarzeń podczas XXII Powrotu Juranda do Spychowa. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń, przyciąga miłośników historii, kultury i muzyki z całej Polski.Tegoroczne obchody rozpoczną się o godzinie 15:45, kiedy to Jurand ze Spychowa wjedzie ze swoją świtą, przemierzając główną ulicę miasta. Następnie, o 16:00, odbędzie się inscenizacja darowania życia Krzyżakowi oraz oficjalne otwarcie imprezy. W programie przewidziano także pokazy walk rycerskich, które rozpoczną się o 16:30.

 

Po emocjonujących pokazach historycznych, scenę amfiteatru w Spychowie opanują zespoły muzyczne. O 17:00 wystąpi zespół Musique-Macabre, a tuż po nim, o 18:00, publiczność bawić będzie White Hag. Na godzinę 19:00 zaplanowano koncert zespołu Kuzyni Neptuna, a o 20:00 wystąpi Gabi at The River. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cliver, który zagra o 21:00.


Reklama

 

Dodatkowe atrakcje

Oprócz koncertów i inscenizacji, na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. Od 15:00 do 19:00 w koronie amfiteatru odbędzie się jarmark średniowieczny, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach kowalstwa i rycerstwa.

 

Zakończenie imprezy

Wieczór zakończy pokaz tańca z ogniem o godzinie 22:00, a oficjalne zakończenie imprezy nastąpi o 22:15.

Reklama

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Spychowa.

 

Polecamy!

13 lipca 2024, Amfiteatr w Spychowie

Start: 15:45Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama