Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Sprawdź! Refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego!


Szanowny Pracodawco! Ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla bezrobotnego! Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie.POWIATOWY URZĄD PRACY W SZCZYTNIE

 

 

Kto może ubiegać się o przyznanie refundacji?

 

 • Przedsiębiorcy prowadzące działalność przez okres co najmniej 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku,
 • Przedsiębiorcy, którzy w okresie 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie zmniejszyli wymiaru czasu pracy oraz nie rozwiązały z pracownikiem stosunku pracy za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę bądź na mocy porozumienia stron z przyczyn niedotyczących pracowników,
 • Posiadacze gospodarstwa rolnego lub prowadzący dział specjalny produkcji rolnej, którzy zatrudniali przez okres ostatnich 6 miesięcy co najmniej 1 pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy.
 • Niepubliczne przedszkola i niepubliczne szkoły.

 

Jakie wydatki podlegają refundacji?

 

Refundacji podlegają wydatki poniesione na niezbędne wyposażenie stanowiska pracy, tj. na zakup narzędzi pracy dla skierowanej do pracy osoby bezrobotnej, takich jak maszyny, sprzęty i urządzenia niezbędne i bezpośrednio związane tworzonym stanowiskiem pracy . Warunkiem refundacji jest zakup dokonany po terminie zawarcia umowy z Urzędem Pracy o przyznanie refundacji, zgodnie z wykazem wyposażenia ujętego w umowie.

 

Jaka jest wysokość refundacji?

 

Dofinansowanie będzie przyznawane w wysokości max. do 22 000,00 zł.
Podmiot, który otrzymał refundację jest zobowiązany do zwrotu równowartości odliczonego lub zwróconego podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług w ramach przyznanej refundacji (odzyskanego podatku Vat).

 

 

Jakie są najważniejsze obowiązki wynikające z umowy w sprawie refundacji?

 

 • Udokumentowanie poniesionych wydatków zgodnych z umową w ramach przyznanej refundacji,
 • Zatrudnienie (z własnych środków pracodawcy) na doposażonym stanowisku pracy skierowanej osoby bezrobotnej na pełny etat przez okres co najmniej 2 lat (kwartalne raporty zatrudnienia)
 • Dokonanie zakupów po dniu zawarcia umowy, ale nie później niż do 20 grudnia br. oraz zatrudnienie skierowanego bezrobotnego do 27 grudnia 2019 r.
 

Jakie są dopuszczone formy zabezpieczenia umowy?

 

Proponowanymi formami zabezpieczenia zwrotu uzyskanych środków mogą być na przykład:
 • poręczenie solidarne dwóch poręczycieli z miesięcznymi dochodami minimum 50% wysokości przeciętnego wynagrodzenia,
 • weksel z poręczeniem wekslowym jednego poręczyciela,
 • blokada środków zgromadzonych na rachunku bankowym (kwota blokady jest uzależniona od wysokości refundacji, min. 140% kwoty przyznanej refundacji).
 • akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika.
 

Kto może zostać skierowany do pracy na utworzonym stanowisku pracy?

 

Zarejestrowane w Urzędzie Pracy osoby bezrobotne, które ukończyły 30 rok życia. W niższym zakresie posiadamy środki na finansowanie stanowisk pracy dla pozostałych osób bezrobotnych.
Nie może zostać skierowana osoba, która:
 • była zatrudniona w ostatnich 6 miesiącach przez okres dłuższy niż 3 miesiące w ramach finansowanych przez Urząd Pracy miejsc pracy,
 • była zatrudniona w okresie ostatnich 2 lat u tego pracodawcy, który wnioskuje o refundację,
 • jest małżonkiem lub pozostaje w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa, przysposobienia, lub zamieszkuje pod wspólnym adresem z pracodawcą bądź miejscu prowadzenia działalności lub miejscu planowanego zatrudnienia.

 

 

Wnioski są rozpatrywane na bieżąco do wyczerpania limitu środków!

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami przyznawania refundacji na stronie internetowej urzędu www.pup.szczytno.pl pobierając wniosek w sprawie przyznania refundacji, bądź też poprzez kontakt osobisty (pok. 14) lub telefoniczny z pracownikiem urzędu pod nr tel.: 89 621-77-43.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama