Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Spotkanie z wiceministrem Kulaskiem: rozmowy o rozwoju Szczytna i współpracy samorządu z rządem


Szczytno odwiedził dziś wiceminister Aktywów Państwowych, Marcin Kulasek. Spotkał się między innymi z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim.Spotkanie ma typowy charakter roboczy – mówi wiceminister Marcin Kulasek. - Jestem posłem z tego okręgu, więc spotykam się z samorządowcami, zbieram ich „zapotrzebowanie”, opinie czy sugestie – tłumaczy. - Z tą wiedzą łatwiej będzie działać na rzecz rozwoju tego regionu, czy nawet samego Szczytna w tym przypadku.

 

Wiceminister Aktywów Państwowych nadzoruje spółki Skarbu Państwa, których w naszym mieście nie ma.

 

- Owszem, ale jestem posłem stąd i chcę wiedzieć, co dzieje się w „moim domu” - wyjaśnia. - Poza tym dobrze jest połączyć siły i zbudować koalicję, aby skuteczniej ściągać do Szczytna środki finansowe na niezbędne działania, inwestycje, rozwój. Dzięki takim wizytom głos Szczytna w Warszawie na pewno nie będzie pomijany, jak to zdarzało się przez ostatnie osiem lat – dodaje wiceminister.


Reklama

 

Marcin Kulasek to przedstawiciel Lewicy, która do wyborów szła między innymi z programem budowy mieszkań pod wynajem.

 

- I tu jest idealne pole współpracy samorządu z rządem, aby takie tanie mieszkania pobudować, aby wynajem nie drenował kieszeni mieszkańców – mówił Kulasek. - Bez wątpienia takie lokale przydadzą się też w Szczytnie.

 

Podczas wizyty wiceministra nie udało się uniknąć tematu wyborów samorządowych, które mają odbyć się w kwietniu.

 

Reklama

- Widzę, że kampania wyborcza w waszym mieście rusza na dobre – żartował wiceminister. - Byliśmy w kilkunastu miastach powiatowych w Polsce, i tak oblepionych „wyborami” jeszcze nie widzieliśmy. Na szczęście kandydat Krzysztof Mańkowski jest tak rozpoznawalny, że nie protezuje partyjnego wsparcia, bo widać gołym okiem, jak Szczytno świetnie się rozwija – skwitował.Komentarze do artykułu

robert

Kulasek? To ten gostek, któremu w poprzedniej kadencji nie wystarczało 12 tysi poselskiej pensji i wypłakiwał to na fejsie?

Kamil

Pań Kulasek to ten co podczas wywiadu w Radiu Zet ciągle odpowiadał NIE WIEM??? haha no rzeczywiscie gościu. Polecam obejrzeć wywiad. Facet tragedia

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama