Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Spore zamieszanie w pogodzie. Zamiast szybkiej wiosny, mamy powrót zimy


Zamiast szybkiej wiosny mamy powrót zimy. Nasz powiat „tonie” w śniegu. Warunki pogodowe są bardzo niekorzystne zwłaszcza dla kierowców. Szczycieńscy policjanci proszą o ostrożność.- Zmienna pogoda bardzo utrudnia poruszanie się po drogach – przestrzega sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Opady śniegu i marznące opady deszczu powodują, że jest bardzo ślisko. Poruszając się pojazdami pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na jezdni, gdyż to właśnie tego typu naruszenia przepisów są najczęstszą przyczyną wypadków w okresie zimowym – dodaje.

 

Szczególnie rano drogi mogą być oblodzone i śliskie, dlatego policja radzi, aby zdjąć nogę z gazu i się nie śpieszyć, bo pośpiech jest złym doradcą. Można wyjechać z domu kilka minut wcześniej, ale za to bezpiecznie trafić do celu.


Reklama

 

- Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę – mówi sierżant Stefaniak. - Pamiętajmy, że przed wykonaniem manewrów na drogach należy upewnić się, czy możemy je bezpiecznie wykonać nie narażając innych kierujących. Stosujmy się także do ograniczeń prędkości i szanujmy innych uczestników ruchu drogowego.

 

Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

ReklamaKomentarze do artykułu

Polak

No i zima znow zaskoczyla drogowcow!! Spadl 1 cm ledwo sniegu to chodniki i ulice czyste.teraz ciut wiecej i wsio biale,bez reakcji.nasze realia...

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama