Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Splądrowali i zdewastowali mieszkanie, straty 19 tys. zł


Grzejnik łazienkowy, grzejnik pokojowy, bateria łazienkowa, rozdzielacz centralnego ogrzewania, telewizor, sprzęt DVD, modem, pilarka, wkrętarka to jedne z licznych przedmiotów, które wpadły w oko 35- i 43-latkowi, podczas dokonanej przez nich kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego położonego na terenie gminy Wielbark.Splądrowali i zdewastowali pomieszczenia budynku powodując straty o łącznej wartości blisko 19 tys. złotych. Na domiar złego, uciekając zabrali ze sobą również zaparkowany na posesji motocykl. Teraz mężczyźni będą mieli okazję wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Zostali zatrzymani przez szczycieńskich kryminalnych i usłyszeli już zarzuty.

 

Szczycieńscy śledczy postawili zarzuty kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego położonego na terenie gminy Wielbark, 35- oraz 43-latkowi. Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12 listopada 2020 r. Jak ustalili szczycieńscy policjanci, dwóch mieszkańców Wielbarka po pokonaniu zabezpieczeń dostało się do budynku przez taras.


Reklama

 

Mężczyźni splądrowali i zdewastowali mieszkanie. Ich „łupem” padły m.in. grzejniki, baterie łazienkowe, rozdzielacz do centralnego ogrzewania, pilarka, wkrętarka, telewizor, modem, odtwarzacz DVD, agregat malarski oraz myjka ciśnieniowa.

 

Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 19 tys. złotych. Okazało się również, że mężczyźni uciekając z „fantami” zabrali ze sobą zaparkowany na posesji motocykl marki Suzuki o wartości ponad 3 tyś. złotych.

Reklama

 

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej szczycieńskich kryminalnych obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Teraz o dalszym losie 35 i 43-latka zadecyduje już sąd. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama