Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Śpiewające laureatki ze Szczytna i Wałów (zdjęcia, wideo)


Wśród nagrodzonych uczestników I Wojewódzkiego Konkursu „Sieć Wokalna” znalazły się dwie młode wokalistki z naszego powiatu. Julia Płocharczyk z Wałów zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, zaś Agnieszka Mirkowicz ze Szczytna uzyskała Grand Prix Internautów.


Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Gminy Bartoszyce, a mecenat nad wydarzeniem objęła Fundacja Dzieci-Dzieciom, której misją jest odkrywanie, rozwijanie i kształtowanie talentów wśród dzieci i młodzieży. Chociaż to pierwsza edycja, zainteresowanie było spore, bo wpłynęło ponad 150 zgłoszeń z całego województwa, w tym także ze Szczytna.

 

Młodzi wokaliści mieli za zadanie nagrać siebie podczas wykonywania dowolnego utworu, a w regulaminie zaznaczono, że może to być i własny. Następnie nagranie należało dostarczyć do organizatora konkursu (na początku marca) i wtedy nad klipami pochylali się jurorzy. O ile ta część konkursowych zmagań miała charakter wyłącznie wirtualny, to podsumowanie i konkursowa gala zostały już zorganizowane na żywo, w ośrodku kultury w Bezledach, dokładnie 24 kwietnia.

 

Wręczono statuetki, sporo wartościowych nagród rzeczowych (np. rowery górskie od Fundacji Dzieci – Dzieciom) oraz nagrody pieniężne, nazwane jednorazowymi stypendiami wójta gminy Bartoszyce. I takie właśnie nagrody otrzymały dwie młode wokalistki z naszego powiatu: Julia Płocharczyk oraz Agnieszka Mirkowicz. Pierwsza wyśpiewała trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, na drugą natomiast zagłosowało najwięcej internautów.

Na razie, na facebookowej stronie wydarzenia (www.facebook.com/SiecWokalna) można obejrzeć obfitą galerię zdjęć z gali konkursowej. A tu można obejrzeć relację wideo.

 

 

Julia i Agnieszka podczas konkursowej gali w Bezledach. Fot. Justyna Drozd

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

mazur

Może dziewczyny i ładnie śpiewają ,ale czemu w takich ciemnościach ? Czyżby organizator na prądzie oszczędzał albo reflektorów miał za mało ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama