Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Spacerem po centrum Szczytna w obiektywie uczennic Zespołu Szkół nr 2


Pierwszym punktem na mapie każdego odwiedzającego powinny być zrewitalizowane ruiny Zamku Krzyżackiego. Ten niegdyś potężny obiekt obronny, zniszczony w XVII wieku, nadal przyciąga miłośników historii swoimi imponującymi murami obronnymi i wieżą, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto.Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć, jest Pomnik Krzysztofa Klenczona na deptaku przy Ratuszu od strony jeziora. Ten wyjątkowy monument, przedstawiający muzyka z gitarą, jest hołdem dla związanego ze Szczytnem artysty, znanego z zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony.

 

Muzeum Mazurskie w Szczytnie to kolejne miejsce, które nie może zostać pominięte. Muzeum prezentuje bogatą historię i kulturę Mazur. Stałe ekspozycje z zakresu archeologii, etnografii i historii regionalnej Mazur, a także regularnie organizowane wystawy czasowe, zapewniają głęboką i fascynującą podróż przez dzieje regionu.

 

Uroki natury i aktywny wypoczynek


Reklama

Jeziora Domowe Duże i Domowe Małe to nie tylko malownicze miejsca, ale również centra aktywnego wypoczynku. Oferują szerokie możliwości rekreacyjne - od sportów wodnych, przez spokojne spacery, aż po relaks na miejskiej plaży i parkowych ławkach. Dla tych, którzy szukają bliskiego kontaktu z naturą, te jeziora są idealnym wyborem.

 

Nie można również zapomnieć o Pofajdokach - charakterystycznych rzeźbach rozmieszczonych po całym mieście. Spacerując ich szlakiem, można odkryć wiele ciekawych miejsc, zabytków i historii związanych z Szczytnem. Aparat i mapka szlaku Pofajdoków to nieodzowne akcesoria każdego turysty.

 

Wieża Ratusza i panorama miasta

Reklama

Od wiosny do jesieni Wieża Ratusza w Szczytnie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Z wysokości 46 metrów można podziwiać panoramę miasta, a także różnorodne wystawy - od historycznych, przez przyrodnicze, po malarskie, rzeźbiarskie i fotograficzne. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje wystawa poświęcona Krzysztofowi Klenczonowi.

 

Szczytno to miasto, które zachwyca swoją historią, kulturą i naturalnym pięknem. Spacer po jego centrum to niezapomniana przygoda dla każdego turysty.

 

Autorki: Kornelia Zbrzeźniak, Daria Zbrzeźniak, Małgorzata Maruszewska z Zespołu Szkół nr 2 w SzczytnieKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama