Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

„Sobieski” z brązową tarczą najlepszych liceów w kraju


Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała coroczny ranking najlepszych liceów ogólnokształcących. LO w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie zajęło 21. miejsce w województwie. Sklasyfikowano 51 placówek. „Sobieski” otrzymał brązową tarczę – znak jakości Perspektyw.


  • Data:

Pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim zajęło XII LO im. Marii i Georga Dietrichów. W skali kraju znalazło się na 49 pozycji. Szczycieńska szkoła w skali kraju uplasowała się na 680 pozycji.

 

 

W skali naszego województwa na drugim stopniu podium tego rankingu znalazło się II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie, trzecie - II Prywatne LO w Kętrzynie i II LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.


Reklama

 

Wszystkie te placówki uzyskały tytuł honorowy Złotej Szkoły i mają prawo do używania go wraz z graficznym znakiem jakości.

 

Tytuł Srebrnej Szkoły zdobyło 8 placówek z regionu, a Brązowej – 23. Kapituła brała pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

 

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na drugim miejscu jest Uniwersyteckie LO w Toruniu, a na trzecim – XIII LO w Szczecinie. Ranking Perspektyw nie uwzględnia szkół specjalnych i szkół dla dorosłych.

Reklama

 

źródło: Radio Olsztyn/PerspektywyKomentarze do artykułu

Mieszkaniec

Spadki w powiatowej edukacji. Niedawno pierwsza dziesiątka w województwie, a teraz? ZS 3 na 21 miejscu, ZS 2 na 20 wśród techników, no a ZS 1 na 37. Słabiutko, oj słabiutko...

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama