Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Sobiech – odpowiedzią na potrzeby nastolatków (sprawdź szczegóły)


Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, obawy i nowe nadzieje. Wybór szkoły średniej to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie podejmują w swoim życiu obecni ósmoklasiści. Nie ma w tym stwierdzeniu przesady. To nie tylko zamknięcie pewnego etapu edukacji – to prawdziwa rewolucja w ich nastoletnim życiu. Trzeba zmienić szkołę, wybrać tę odpowiednią, a także walczyć z lękiem i obawami dotyczącymi tego, co będzie dalej. Właściwy wybór szkoły średniej zaważy na dalszej edukacji młodych ludzi, a często ukierunkuje ich na całe dorosłe życie.Jak wszyscy wiemy, nastoletni organizm i psychika, to czułe instrumenty. Tym bardziej wrażliwe, że ukształtowała je obecna, bardzo skomplikowana i trudna sytuacja w naszym kraju.

 

Te wszystkie obawy dotyczą nie tylko uczniów, ale i ich rodziców, którzy przeżywają podobny stres, odczuwają te same emocje. Lekarstwem na powyższe obawy może być rzetelna informacja dotycząca tego, co czeka absolwentów klas ósmych w najbliższej przyszłości. Informacja ta dotyczy propozycji, które mamy nadzieję, niosą ze sobą odpowiedź na potrzeby nastolatków.

Wydarzenia ostatnich miesięcy i lat pokazały wielokrotnie, jak szybko w środowisku szkolnym trzeba reagować na zmiany i otwierać się na nowe wyzwania. To wszystko staramy się wdrażać w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Szczytnie w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie.

 

Szkoła zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi. Nasi nauczyciele poszukują inspiracji do pracy z młodzieżą wśród europejskich placówek. To dzięki udziałowi w międzynarodowym projekcie z programu Erasmus+ ,,Chcemy być równi, wyjątkowi i nowocześni. Innowacyjne metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” otwieramy się na nowe wyzwania i wprowadzamy w życie nowe rozwiązania. W naszej szkole zapominamy o schematach i rutynie.

 

Uczniowie naszego liceum mają możliwość poznawania kultury innych europejskich krajów. Umożliwia to realizowany w szkole projekt Wyższe kompetencje ucznia drogą do sukcesu zawodowego” w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Jeszcze w tym roku szkolnym młodzież z Sobiecha wyjedzie do Portugalii, gdzie ze swoimi rówieśnikami będzie uczyć się programować roboty.


Reklama

 

Jako szkoła jesteśmy więc przygotowani do zdobywania nowych doświadczeń, poznawania i wdrażania nowych metod, otwarcia się na nowe możliwości i wyzwania. Takie wartości chcemy przekazać uczniom w naszej szkole. Dzięki naszym doświadczeniom uczniowie Sobiecha mogą poczuć się członkami wielkiej europejskiej społeczności.

 

Opisywane działania przekładają się na propozycje, jakie chcemy przedstawić przyszłym uczniom naszej szkoły. Aby zapoznać się z ofertą edukacyjną Sobiecha, już dziś zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwarty realizowany na platformie Teams w dniu 27 kwietnia 2022 r. w godzinach od 16.00 do 18.30. Link do tego spotkania zostanie udostępniony na stronie internetowej szkoły http://nowa.loszczytno.edu.pl/.

 

Następnego dnia, tj. 28 kwietnia 2022 roku zapraszamy wszystkich chętnych w godzinach od 16.00 do 18.00 do zwiedzania naszej szkoły i udziału w Zajęciach Otwartych. W tym czasie odbędzie się spotkanie z Dyrekcją, przedstawicielami Rady Rodziców, nauczycielami i uczniami. Można będzie też poznać bliżej naszą placówkę, wziąć udział w krótkich zajęciach, poczuć atmosferę, jaka będzie towarzyszyć Wam przez najbliższych kilka lat.

 

Atmosfera w szkole jest bez wątpienia ważna, ale równie istotna jest nasza propozycja edukacyjna skierowana do absolwentów klas ósmych. Wynika ona z naszego doświadczenia i refleksji nad propozycjami wyższych uczelni, aktualnymi trendami na rynku edukacji i pracy oraz analizą losów absolwentów naszej szkoły.
 

W tym roku propozycja edukacyjna Sobiecha obejmuje następujące profile: politechniczny, medyczno-przyrodniczy, humanistyczno-społeczny, lingwistyczno-turystyczny, psychologiczny i biznesowy. Charakterystyka każdej z tych propozycji będzie przedstawiona i omówiona w czasie wspomnianych Dni Otwartych w Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Szczytnie.

Reklama

 

Osoby, które wezmą udział w spotkaniu, dowiedzą się także o naszej bogatej ofercie skierowanej do uczniów pragnących doskonalić umiejętności lingwistyczne. Wszystkie zajęcia z języków obcych realizowane są w grupach międzyoddziałowych, uwzględniających indywidualny poziom biegłości językowej uczniów. Ponadto przedstawione zostanie bogate zaplecze naukowe i techniczne naszej szkoły umożliwiające prowadzenie na wysokim poziomie zajęć z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

 

Kolejna sfera naszej propozycji, to udział w życiu sportowym. Sport w Sobiechu jest naszą wspólną pasją i chlubą. Mamy świetną bazę – dwie sale gimnastyczne, boisko wielofunkcyjne, bieżnie tartanową, skocznię i siłownię. Nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje również wysoki poziom zabezpieczenia socjalnego sportowej części naszej szkoły.

 

W tym miejscu nie można nie wspomnieć o naszym zaangażowaniu i doświadczeniu w tworzeniu równych warunków dostępu do edukacji dla wszystkich uczniów. W ramach dostosowania do potrzeb młodzieży z niepełnosprawnościami budynek Sobiecha został wyposażony w windę. W szkole zatrudniony jest pedagog, psycholog i pielęgniarka, mogący służyć pomocą w sytuacjach trudnych. Dodatkowo doradca zawodowy wspiera uczniów w wyborze przyszłych kierunków studiów i pracy.

 

Jesteśmy świadomi, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy zatem Państwa i przyszłych absolwentów klas ósmych w nasze gościnne progi. Mamy nadzieję, że wizyta w Sobiechu przekona Was do podjęcia tej arcyważnej decyzji jaką jest wybór właściwej szkoły. Do zobaczenia!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama