Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Śmierć Kuby znowu przed sądem, rozprawę apelacyjną zaplanowano na czwartek, 27 października


Wygląda na to, że sądowa batalia w sprawie tragicznego wypadku z 25 kwietnia 2020 roku, do którego doszło na ulicy Władysława IV w Szczytnie, jeszcze się nie zakończyła. Wyrok, który zapadł przed szczycieńskim sądem, nie satysfakcjonuje ani obrońców Adama D., ani prokuratury. Na czwartek, 27 października, zaplanowano przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozprawę apelacyjną. Sprawa dotyczy mustanga, który wjechał w wózek z bliźniakami. Jeden z chłopców zmarł, drugi doznał ciężkich obrażeń ciała. Za kierownicą auta siedział Adam D.


  • Data:

Obrońcy Adam D. chcą skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia bądź zmiany wyroku w zakresie kary oraz uwzględnienia potwierdzonego faktu, że do wypadku pośrednio przyczyniła się kobieta, która zajechała drogę Adamowi D.


Reklama

 

Zdaniem obrońców zarówno prokuratura, jak i sąd w Szczytnie potraktowali ten aspekt pobieżnie, a miał on ogromny, ich zdaniem, wpływ na przebieg zdarzenia i tragiczny jego finał.

 

- W naszym odczuciu wyrok jest mocno niesprawiedliwy, bo nawet biegli zwrócili uwagę, że zajechanie drogi mustangowi miało wpływ na przebieg zdarzenia – mówi mecenas Andrzej Jemielita, jeden z obrońców kierowcy.

 

Apelację złożyła też szczycieńska prokuratura. Domaga się zwiększenia czasu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd w Szczytnie taką karę orzekł na 6 lat, a prokurator chce 10 lat.

Reklama

 

Przypomnijmy. Przez Sąd Rejonowy w Szczytnie Adam D. został skazany na 4 lata i 6 miesięcy więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 6 lat. Ma też zapłacić 100 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz żyjącego chłopca. Wyrok nie jest prawomocny. Rozprawę odwoławczą zaplanowano na 27 października, na godz. 11:30. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

 

Wypadek budził i nadal budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców naszego powiatu. Sąd przesłuchał około 25 świadków, zapoznał się też z trzema opiniami biegłych. Z zebranych informacji wynikało, że tylko trzy osoby, w tym oskarżony, mogły widzieć w pełni przebieg zdarzeń.

 Komentarze do artykułu

sędzia

Taki mamy wymiar niesprawiedliwości, za śmierć w lunaparku dostał 1 rok, za śmierć w wypadku komunikacyjnym 4,5 roku do odsiadki. Coś to nie gra. Pierwszy skruchy nie wyraził, nie pomógł rodzicom ofiary, drugi pomógł rodzicom, ogromne składki dostali ze zbiórki w siepomaga, na leczenie i rehabilitację. Szkoda ofiar, bo to dzieciaczki, zawsze kochane, Najlepszą karą jest zabranie dożywotnio prawa jazdy i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie. A tak i jeden i drugi skazany będą na garnuszku państwa, zamiast odpracować swoje winy, będziemy ich utrzymywać. Zabranie prawa jazdy dożywotnio wyeliminuje taki kierowców z ruchu

Ojciec

Matka polka, trzeba było synalka lepiej pilnować i nie rozpieszczać drogim autem, a nie teraz zrzucać winę na babcię.

Matka Polka...jeżeli to szyderca, to bardzo nie nie na miejscu. Swoją brawurą ten bydlak odebrał jednemu dziecku życie, a drugiemu dożywotnio zdrowie, a teraz wyzute z ludzkich uczuć papugi, w ilości szt. 3 będą przeciągać sprawę. Gdybym był ojcem tego dziecka, już dawno temu bym jego mordercę posłał do piachu i byłoby po sprawie i sprawiedliwie, życie za życie, a papugi wysłał do zoo, jako przekąskę dla hien.

Matka polka

Dajcie chłopakowi spokój, przecież on też ma traumę ,a tak na marginesie to stare baby powinny siedzieć w domu a nie pchać się do opieki nad maluchami przecież spryt i sprawność już nie taka jak u osiemnastki, owszem babcia ale w domu ogrodzie placu zabaw i też nie z półtorarocznymi szkrabami może babkę wysłać na opiekunkę do żłobka lub przedszkola jak taka sprawna ???!!!! Po co ma się emerytka nudzić w domu ,niech się cieszy że pomocną ,a potem tragedia przez taką mocno uczynną babę co sprawności brakuje . Pomyślcie o chłopaku on też na pewno ma ciężko !!! przecież to był wypadek ,na pewno tego nie chciał,nie zrobił tego specjalnie z premedytacją!!! Ludzie on też jest ofiarą !!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama