Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Słynną zieloną rurę w Szczytnie zlikwiduje rządowa dotacja


To już pewne. Z krajobrazu Szczytna zniknie słynna zielona rura, która dzieli jeziora Duże Domowe i Małe Domowe. To dobra wiadomość dla kajakarzy, czy „łódkarzy”, bo w końcu będzie można przepłynąć z jednego akwenu na drugie.Rura zniknie przy okazji przebudowy sieci kanalizacyjnej w Szczytnie, a na którą miasto otrzymało ponad 3 mln zł dotacji z Programu Inwestycji Strategicznych. Pod symbolicznym czekiem, który trafił już do miasta, podpisał się sam premier Mateusz Morawiecki.


Reklama

 

 

- To niemal 98 procent wartości całego zadania – cieszy się Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Oczywiście te pieniądze nie pójdą w całości na usunięcie słynnej już zielonej rury. To jeden z elementów. Zakres prac jest dużo szerszy i dotyczy głównie przybudowa, rozbudowy i modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na ulicy Tatarkiewicza w Szczytnie – dodaje burmistrz.

 

Reklama

Zadanie ma być wykonane jeszcze w tym roku.

 

- Przygotowujemy się właśnie do przetargu – mówi Mańkowski.

 

Zielona rura kanalizacyjna przecinająca kanał łączący oba szczycieńskie jeziora od lat jest zmorą miasta. Szpeci teren, który z założenia powinien być turystyczną wizytówką. O tym, by ją zlikwidować, mówi się od dawna. Rura miała zniknąć z miejskiego krajobrazu przy okazji planowanej przez GDDKiA modernizacji ulic Sienkiewicza i Mickiewicza. Ale gdy pojawiła się informacja o budowie obwodnicy Szczytna GDDKiA wycofała się z tego zadania.

 

 

 

- Tym razem rura zniknie – zapewnia burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Mamy już pieniądze na to zadanie.Komentarze do artykułu

Jans

...cała reszta to betka Nie ma takiej rury na świecie Której nie można odetkać... Pożyjemy, zobaczymy.

Remek

Jaka \"rządowa dotacja\"?! To są nasze wszystkich mieszkańców kraju podatki, które zamiast zostać na miejscu do dyspozycji samorządu zawłaszczyła rządząca klika i \"po uważaniu\" łaskawie oddaje.

Alex

Całe szczęście, że udało się to zrobić w tym mieście gdzie PSL i wszystko dla Szczytna ciągle działania burmistrza blokują. Zobaczymy teraz jak będą sobie te zasługi na Facebooku przypinać pomimo żadnej aktywności w tym kierunku.

Gość

Coś wiadomo o wyborze wariantu?

ika

A czemu ul. Tatarkiewicza z granicy z Korpelami ma tu udzial??

Sylwia czerska

Napiszmy premier ,M.M. Sam M.M. ,premier nie przechodzi przez gardło?

Jan

Przy okazji przydało by się pogłębić kanał, gdyż jest zamulony.

Polak

Dajcie mnie flaxa i zrobie porzadek xD

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama