Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Słony mandat, brawa dla strażników miejskich za ich upór


To 47-latek, były mieszkaniec Szczytna jest sprawcą „utworzenia” nielegalnego składowiska śmieci przy ulicy Targowej w Szczytnie. Starannie poukładał tam kilkadziesiąt zużytych opon. Miasto na własny koszt śmieci usunęło, bo nie znaleziono sprawcy. Ale szczycieńska straż miejska do tematu podeszła ambicjonalnie i sprawcę ustaliła.- Pomogli nam w tym mieszkańcy naszego miasta, za co im dziękujemy – mówi Janusz Gutowski, komendant Straży Miejskiej w Szczytnie. - Ale wykonaliśmy też kawał własnej roboty, aby dotrzeć do tego pana. Rzeczywiście do tematu podeszliśmy ambicjonalnie, bo mocno zagrał nam na nosie. Skala i perfidia tego czynu była godząca w nas – dodaje komendant Gutowski. - Jak można w centrum miasta urządzić sobie takie składowisko.

 

Zebrany materiał był na tyle mocny, że 47 latek, choć zaskoczony, nie protestował, gdy strażnicy miejscy wypisywali mu potężny mandat.

 

- Sprawca został ukarany dokładnie 8 kwietnia – mówi Ewa Zipper, zastępczyni komendanta SM. - Było to wykroczenie. Mężczyzna był zaskoczony ilością i jakością zebranego przez nas materiału dowodowego. Nie wypierał się winy, bo była bezsprzeczna. Choć podejrzewamy, że nie tylko on wyrzucał zużyte opony na chodnik przy targowisku.


Reklama

 

Łącznie przy ulicy Targowej nielegalnie wyrzucono około 40 zużytych opon. Mężczyzn miał się tłumaczyć, że ktoś mu na to pozwolił. Że wszyscy użytkownicy pobliskich garaży mieli tak zrobić.

 

Przypomnijmy. O sprawie pisaliśmy pod koniec marca. Ktoś urządził sobie w centrum Szczytna wysypisko śmieci. Wzdłuż ulicy Targowej poukładał starannie kilkadziesiąt opon – zaalarmował nas wówczas Czytelnik. - Na początku te opony leżały przed wejściem do jednego z garaży – mówił nam wówczas pan Andrzej. - Byłem świadkiem, jak staruszek nie mógł otworzyć drzwi do niego, bo ktoś mu te opony podrzucił, więc je ładnie ułożył wzdłuż drogi. Był ich tylko kilka. Ale z upływem dni sterta rosła.

Reklama

 

W połowie marca było ich już 38. Sterta wyglądała naprawdę imponująco. Niestety, w porównaniu z kosztem usunięcia i utylizacji opon, mandat, którym Straż Miejska „wynagrodziła” winowajcę, aż taki nie był, choć słony. Jego wysokość, nawet jeśli maksymalna, równała się kosztom likwidacji 25 rozrzuconych na Targowej opon. Za prawidłowe unieszkodliwienie pozostałych, nawet jeśli mocno pośrednio, zapłaciliśmy wszyscy.Komentarze do artykułu

jans

Nie mam psa, sprzątam chodnik przed moim domem, bo mnie szlag trafia, jak psie gówno zdobi chodnik. Posiadanie psa, można zaliczyć jako hobby, a każde hobby kosztuje. Sprzątanie po swoim pupilu jest pewnym kosztem, który każdy właściciel psa powinien ponosić. To już chodzi o kulturę, o wychowanie właścicieli psów.

Jans

A wystarczy byś systematycznym, i zbędne opony, 4 szt, bez problemu oddać przy oczyszczalni ścieków, za darmo, potrzebny tylko szczycieński dowód rejestracyjny samochodu. A swoją drogą, po co trzymać tyle starych opon? Jakaś kolekcja???

do każdy mądry kto nie płaci

Zgadzam się z Tobą, tylko jedno ale, żeby pokryć koszty sprzątania - podnieść opłatę razy sto. Czemu reszta ma płacić za brudasów.

Każdy mądry kto nie płaci

Jeśli miasto zniesie opłaty za utrzymanie psa to ludzie zaczną sprzątać, teraz skoro za psa trzeba płacić co miesiąc to niech sprząta miasto

LaGa

Miasto przedstawia fakturę za utylizację i winowajca powinien zapłacić plus oczywiście wysoki mandat dlaczego tak się nie dzieje??

K

Geniusz, który zostawił te opony powinien opłacić w pełni za ich utylizację. Tak samo powinni otrzymywać słone mandaty wszyscy właściciele psów, ktorzy udają, że to nie ich zwierzę zostawilo kupę na trawniku. Okolice jeziora Dużego i Małego to wycieczka tylko dla wytrwałych, bo ani wzrok ani nos tego znosić nie powinny.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama