Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Słona podwyżka, przewodniczący protestuje


Od sierpnia w blokach TBS w Szczytnie czynsz ma wzrosnąć o 2 zł i 50 groszy za każdy metr. - To ogromna podwyżka, bulwersująca – alarmuje Tomasz Łachacz, przewodniczący rady miejskiej w Szczytnie. - Dla mieszkania 50 metrowego to wzrost kosztów o 100 zł. Bloki TBS, zwłaszcza jeden, są też w fatalny stanie technicznym.Od sierpnia mieszkańcy bloków TBS zamiast 7,5 zł za każdy metr mają zapłacić 10 zł.


Reklama

 

- Spółka TBS ma ogromne kłopoty z remontami swoich budynków – mówił na wtorkowej komisji Tomasz Łachacz. - Rozumiem, że podwyżki czynszu są potrzebne, ale ich skala, w moim odczuciu, jest zbyt duża. Skoro potrafimy dołożyć pieniądze do ZKM, to zwiększmy też kapitał w TBS. Wnioskuję o podniesienie go o 150 tys. zł.

 

Reklama

Zdaniem przewodniczącego pieniądze mogłaby pójść właśnie na pilne remonty.

 

- Stawka 7,5 zł za metr nie była zmieniana od 12 lat, czyli od momentu wybudowania tych bloków – broniła podwyżki Ilona Bańkowska, zastępca burmistrza Szczytna. - W pana ocenie jest ona drastyczna, w mojej nie. Podyktowana jest tym, że pilnie trzeba inwestować w cztery budynki.

 

Wiceburmistrz obiecała przewodniczącemu sprawdzenie, czy z środków z ewentualnego podwyższania kapitału mogą być realizowane remonty bloków.Komentarze do artykułu

Radek

No i wyszło szydło z worka jaki to społecznik ...

Społecznik

Łachacz się obudził jak mu czynsz podnieśli.

Radek

Łachacz protestuje w swojej sprawie bo tbs do portfela mu zaglada! Buractwo....

Ya

Niech przewodniczący opłaci różnicę i będzie ok

Czarna Mocna

Inka, Spółdzielnia Mieszkaniowa Odrodzenie nie należy do miasta. Brak elementarnej wiedzy o swoim mieście. Wstyd.

Nieznajoma

Akurat najlepiej podwyższyć czynsz o 2,50 i sprawa załatwiona,i nikt się nie zapyta skąd brać, śmieci, woda, gaz, prąd , paliwo, może Pani Bankowskiej podnieść pensje o ???? procent i wtedy nikt by nic nie mówił , jak i Pani Prezes TBS,a ci co pracują i na chleb nie mają czynsz podnosić

Bury

Racjonalny. Ten Radny tam mieszka. Tyle zarabiać i narzekać, a co mają powiedzieć inni Oj wstyd panie radny.!!!!

Grzegorz

Wstydu nie masz Łachacz!

Rafał

Panie Łachacz, ile czasu już pan mieszka w TBS? Zapewne ok 10 lat więc w czym problem? Mieszkanie praktycznie za darmo bo go nie kupiłeś a może wyjaśnisz wielmożny panie jakim cudem dostałeś przydział na mieszkanie po wygranych wyborach?

Ja

Podwyżki ???? Bez przesady... Może niech nie liczą sobie pracownicy TBS po 20 zł za przysłowiowe wkręcenie żarówki. I niech najpierw ściągną zadłużenia od dłużników...poczynając od tych podstawowych opłat po fundusz remontowy śmieci itd. a Pani burmistrz....niech pożyje za najniższą krajową mając 3 dziecina utrzymaniu to ciekawe czy by była zadowolona z podwyzek- bo nie było od 12 lat

Nietzsche

Inka, a czego spodziewać się po polityku PSL? Zgodzę się z Tobą, że w SM Odrodzenie za takie mieszkania, jakie mają w TBS, mieszkańcy płaciliby dwa razy tyle.

smutny

I pokazał Pan przewodniczący, radny jak ważny jest dla niego interes miasta, i tak jest ze wszystkim. Takich gospodarzy to my nie chcemy. Dziękujemy p. Łachacz, czas odpocząć.

Racjonalny

12 lat nie mieli podwyżki i narzekają. Ludzie to by wszystko chcieli za darmo. Najlepiej niech miasto i państwo da. Miasto też nie ma skarbonki bez dna. A patrząc na to ile przez 12 lat poszła do góry najniższa krajowa to przy tym ta podwyżka czynszu jest znikoma. Ale wiadomo, Radny musi pokazać, że stoi po stronie mieszkańców żeby nie stracić głosów. Śmiechu warte.

Inka

Wnioskuję o 150tysiecy dla spółdzielni mieszkaniowej Odrodzenie. Mamy podwyżki co miesiąc. Stan budynków też wymaga remontów. Pan Łachacz krzyczy, jak podwyżka dotknęła jego osobistą kieszeń. Wstyd.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama