Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Sławomir Słoka z Akademii Policji mistrzem modelarskiego rzemiosła


Sławomir Słoka kolejny raz został mistrzem i wicemistrzem Polski w modelarstwie okrętowym. To mieszkaniec Szczytna i pracownik Akademii Policji w Szczytnie.Pan Sławomir wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski modeli statków i okrętów klasy „C”. Zawody odbyły się w drugiej połowie kwietnia w Oleśnicy. W mistrzostwach brało udział ponad 90 modeli zawodników pochodzących z 3 krajów tj. Polski, Republiki Czeskiej i Ukrainy. Poziom wykonania modeli był bardzo wysoki zwłaszcza w klasie C-6 - modele plastykowe.

 

Sławomir Słoka startował w tym roku z trzema nowymi modelami w tym dwoma w klasie C-8 i jednym w C-6.

 


Reklama

IJN Moogami krążownik w klasie C-6 został wykonany w skali 1:350 i za ten model Sławomir Słoka zdobył tytuł wicemistrza Polski. W klasie C-8 model USCGC BERNARD C. WEBBER, kutra Straży Wybrzeża, w skali 1:350, zdobył również srebro. Trzeci model wykonany w skali 1:700 USS AMERICA LHA-6 okręt desantowy, nie miał sobie równych i wygrał w swojej klasie. Ponadto model okrętu USS AMERICA został uhonorowany pucharem dyrektora Biura Zarządu Regionalnej Organizacji LOK we Wrocławiu, za najlepszy model w klasie C-8.

 

Mistrzostwa Polski w Oleśnicy były również eliminacjami do Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w tym roku we wrześniu w Bułgarii. Na wykonanie modelu USS AMERICA LHA-6, Sławek poświecił ponad 4 miesiące korzystając z drukarki 3D.

Reklama

 

Sławomir Słoka ma w dorobku kilkanaście złotych i srebrnych medali Mistrzostw Polski, natomiast na arenie międzynarodowej Sławek zdobył 1 złoty i 3 srebrne medale Mistrzostw Świata.

 

Źródło: Akademia Policji w SzczytnieKomentarze do artykułu

Robert Częścik

Sławek to klasa sama w sobie. Co ma z tym wspólnego (zwłaszcza eksponowany w tytule) fakt że jest pracownikiem szkoły policji?! Ktoś z uczelni wspiera go w tych działaniach?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama