Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Skorzystaj z bezpłatnej kolonoskopii. Nie potrzebne skierowanie. Szpital w Szczytnie realizuje specjalny program


Szpital w Szczytnie realizuje program profilaktyki raka jelita grubego. W ramach tej akcji osoby od 50 do 65 roku życia z naszego powiatu mogą za darmo poddać się kolonoskopii. I to bez skierowania. Muszą się jednak zarejestrować w szpitalnej pracowni endoskopowej i wypełnić ankietę kwalifikującą. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 89 623 21 26.- Badaniu w ramach naszej akcji mogą zostać też objęte osoby po 40 roku życia, które w wywiadzie mają w rodzinie chorobę nowotworową – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora szpitala w Szczytnie. - Ale i oni muszą wypełnić ankietę programową. Po zakwalifikowaniu, badanie jest całkowicie bezpłatne. A pacjent poddawany jest mu w tak zwanej sedacji, czyli z podaniem leków przeciwbólowych – dodaje doktor Górski.


Reklama

 

 

Kolonoskopia to badanie diagnostyczne w podejrzeniu: raka jelita grubego, choroby Leśniowskiego-Crohna, czy niedokrwistości z niedoboru żelaza o niejasnej etiologii. - Podczas badania sprawdzamy stan jelita grubego, czy na przykład nie ma polipów – mówi doktor Górski. - Jeśli są, to możemy je od razu wyciąć.

 

Reklama

 

Osoby chcący skorzystać z badania mogą zarejestrować się w izbie przyjęć pracowni endoskopowej, która znajduje się w nowej bryle szpitala w Szczytnie. Rejestracja i szczegóły pod numerem telefonu 89 623 21 26.

 

 Komentarze do artykułu

Taki sobie czytelnik

Nie wiem dokładnie, co doktor Górski miał na myśli mówiąc o \"tak zwanej sedacji\". czyli jakiej? Czy podanie tylko leków przeciwbólowych jest sedacją? To określenie \"tak zwana\" obniża kompetencje komunikacyjne pana doktora. Poza tym wywiad - ankieta - czy jest dostępna na stronie szpitala, aby ewentualny pacjent zorientował się, jakie choroby nowotworowe kwalifikują go do badani ? A to tylko po to, aby zarówno poradnia, jak i ci in spe pacjenci nie traci czasu i nerwów. Czy należy w trzeciej dekadzie 21 wieku tachać tyłek do szpitala, po wcześniejszej mordędze dodzwonienia się. Lans jest dobry, ale nie w tej dziedzinie, gdzie nawet w popularnej prasie informacja powinna być podana rzetelnie.

Janko

W ciepła woda na porodowce to jest juz???

Czy ta bezpłatna kolonoskopia jest tylko dla osób które przyjęły genetyczny preparat?, czy dla wszystkich? Pytam, bo jeszcze niedawno pan Górski nie bardzo chciał leczyć niezaszczepionych.

Katarzyna

Należy wobec tego korzystać tylko z usług szeptuchy.Anonimowy hejt świadczy o braku odwagi.

Bogus

A ludzie po 65 roku sie juz nie licza moga umierac na raka jelita grubego , skandal , dyskryminacja.

Mieszkanka

Jakoś brak zaufania do lekarza Górskiego, po jego covidowych cyrkach

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama