Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Skomplikowana sytuacja Błękitnych Pasym

Sytuacja Błękitnych po sobotnim spotkaniu w Ełku bardzo się skomplikowała. Piłkarze z Pasymia w ostatnim czasie słabo radzą sobie w meczach wyjazdowych i niestety nie inaczej było tym razem. Wysoka porażka z Mazurem sprawiła, że najprawdopodobniej Błękitni o utrzymanie będą walczyli w barażach.

Pierwsze minuty nie zwiastowały wysokiej porażki. Niestety już w 24 minucie fatalny błąd popełnił Paweł Brzozowski, który przepuścił między nogami strzał zza pola karnego. Zanim Błękitni zdążyli odpowiedzieć mieliśmy już drugą bramkę. Tym razem napastnik Mazura wykorzystał złe ustawienie obrońców Błękitnych i głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron pasymianie zagrali lepiej. Kilkanaście minut po wznowieniu gry dobrą okazję miał Aleksander Dobrzyński, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Gdy wydawało się, że Błękitni są w stanie nawiązać walkę z dobrze spisującym się rywalem to stracili trzecią bramkę. Niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania Paweł Brzozowski sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy. Sędzia nie miał wątpliwości i bez wahania wskazał na jedenasty metr. Zawodnik Mazura okazał się skutecznym egzekutorem i tym samym ustanowił wynik na 0:4.

W najbliższą sobotę Błękitnych czeka bardzo trudne zadanie. Na własnym stadionie zmierzą się ze zwycięzca ligi, czyli drużyną Mamr Giżycko. Zwycięstwo oraz korzystne wyniki innych meczów mogą sprawić, że Błękitni unikną baraży.

Skład: 1. Brzozowski - 14. Dobrzyński, 21. Świercz, 26. Stańczak, 18. Mikulak - 12. Gołaszewski ('79 17. Łachmański), 9. Chrzanowski, 8. Nosowicz, 13. Kępka ('65 77. Balcerzak), 6. Duplicki ('84. 16. Tumanowicz) - 10. Malanowski.