Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Sierżant Emilia Pławska - młoda rzeczniczka Policji z pasją i determinacją


Sierżant Emilia Pławska zadba o wizerunek szczycieńskich policjantów. Zostały jej właśnie powierzone obowiązki rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Pani Emila zastąpiła na tym stanowisku starszą sierżant Agatę Stefaniak.Będzie to bez wątpienia spore wyzwanie dla młodej, bo zaledwie 23-letniej policjantki. Tym bardziej, że szczycieńska jednostka jest jedną z największych w województwie: po Olsztynie. Elblągu, Ełku i Ostródzie. Łącznie z cywilami liczy ponad 170 osób.

 

- Wychodzę z założenia, że na takie stanowiska trzeba powoływać osoby, które tego same chcą, jak to się mówi: z niewolnika nie ma pracownika – mówi wprost inspektor Radosław Drach, komendant powiatowy. - Służba w prasówce jest specyficzna i wymagająca. Wiem, że pani sierżant swoje plany w policji zawsze wiązała z wydziałem prasowym. Znam swoich podwładnych i ich oczekiwania. Ma okazję się sprawdzić.

 

Te zainteresowania potwierdza sama Emilia Pławska. W służbie jest od 4 lat. Pochodzi z Myszyńca, a swoją pracę w policji zaczynała w jednostce w Piszu. Od 1 września zasiliła szeregi szczycieńskiej komendy.


Reklama

 

- O pracy w policji marzyłam już w gimnazjum – mówi. - Między innymi dlatego wybrałem klasę o profilu policyjnym w Zespole Szkół nr 1 w Szczytnie. Jak widać marzenia się spełniają – dodaje z uśmiechem. - I właśnie tam bardziej skupiłam się na zagadnieniach medialnych. Brałam udział w wydarzeniach społecznych, opisywałam je, tworzyłam artykuły. Moje zdjęcia ukazywały się nawet w „Tygodniku Szczytno”. Należałam do ZHP. Brałam też udział w konkursach literackich. Bywało, że je wygrywałam – śmieje się. - Choć wiem, że służba w policji to zupełnie coś innego.

 

Komendant Drach w swojej jednostce stawia na młodych. Wiele stanowisk kierowniczych obsadzonych jest przez stosunkowo młodych policjantów.

Reklama

 

- Idealnie jest, gdy praca i pasja to to samo – mówi inspektor Drach. - A w przypadku sierżant Pławskiej mam wrażenie, że tak właśnie jest. Czas to zweryfikuje.

 

Prywatnie pani Emilia Pławska interesuje się sportem, siłownią, bieganiem i rolkami. No i oczywiście literaturą.

Życzymy powodzenie na nowej drodze zawodowej.Komentarze do artykułu

Układy po znajomości.

Jeszcze powinna być rotacja na stanowiskach dzielnicowych co jakiś czas.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama