„Drodzy Mieszkańcy. Z uwagi na ostatnie wydarzenia w naszej miejscowości proszę Was o większą czujność. Patrzcie, co dzieje się wokół własnego domostwa, jak również zwracajcie uwagę na to, co dzieje się w najbliższym sąsiedztwie. Do tej pory było u nas spokojnie. Niestety, ostatnie wydarzenia zaburzyły naszą spokojną sielankę. Bądźcie czujni...” – w taki sposób w mediach społecznościowych apeluje do mieszkańców rada sołecka Płozów. Okazuje się, że na terenie naszego powiatu działa szajka, która okrada ekskluzywne domy. Policjanci odnotowali w ciągu ostatnich tygodni kilka takich incydentów. Ulice Iwaszkiewicza, Tatarkiewicza, Płozy, Wawrochy...
Dom w Płozach okradziono w okresie Święta Zmarłych.
– Małżeństwo wyjechało na groby – mówi nam jeden z mieszkańców wsi. – Budynkiem miała zająć się sąsiadka. Gdy do niego weszła, poczuła, że jest zimno, szybko zorientowała się, że ktoś do domu się włamał. Zostały przewiercone drzwi balkonowe. Straszny rozgardiasz ktoś tam zrobił. Wszystko było zdemolowane. Widać, że szukano pieniędzy, cennych rzeczy, ale z tego, co wiem, nic wartościowego nie znaleźli, więc zdemolowali dom – mówi nasz rozmówca.
Policjanci odnotowali już kilka podobnych zdarzeń w naszym powiecie. Do włamań doszło przy ulicach Iwaszkiewicza i Tatarkiewicza w Szczytnie. Łupem włamywaczy padł także dom w Wawrochach. Widać, że włamywacze wybierają bardziej ekskluzywne domy. Widać też, że przygotowują się do włamań, ponieważ wiedzą, kiedy nie ma domowników. Domy są zatem obserwowane.
Mieszkańcy w mediach społecznościowych ostrzegają się wzajemnie przed zagrożeniem. Swoje działania prowadzą także policjanci, apelując o zwiększoną czujność.
– Warto zwracać uwagę na obce osoby czy samochody – instruuje sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. – Podejrzane zachowanie należy zgłosić policji. Gdy wyjeżdżamy i dom zostaje pusty, warto poprosić sąsiadów, aby na niego zerknęli, zostawić włączone światło, być może pomyśleć o systemie alarmowym czy monitoringu. To może odstraszyć włamywaczy. W razie kradzieży pozwoli na szybsze ustalenie sprawców.
Kilka lat temu przez Szczytno i nasz powiat przetoczyła się fala włamań. Okradziono wówczas domy znanych lekarzy i przedsiębiorców. Część kradzieży dokonano w obecności domowników, którzy spali, gdy włamywacze plądrowali ich domy. Nie wykluczano wówczas, że ktoś rozpylał gaz usypiający. Sprawców do dziś nie udało się ująć ani ustalić.
Od stycznia do października szczycieńscy policjanci odnotowali 53 kradzieże z włamaniem, w przypadku 43 z nich wykryto i zatrzymano sprawców. Ostatnie włamania, te w okresie świąt listopadowych, są jednak nieco inne. Widać, że sprawcy solidnie się do nich przygotowywali. Stwierdzono pięć takich włamań.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33