Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Seria groźnych pożarów w Romanach i Szczytnie. Straty przekraczają 100 tys. zł (zdjęcia)


Dziś strażacy z powiatu szczycieńskiego musieli stawić czoła dwóm groźnym pożarom. W Romanach spłonął bus, a przy ulicy Gdańskiej w Szczytnie ogień strawił budynek gospodarczy. Straty są ogromne, szacowane na ponad 100 tys. złotych. Policja ustala przyczyny obu zdarzeń.Do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Gdańskiej zostały wysłane cztery zastępy strażackie. Ratownicy przyznają, że ogień był trudny do opanowania.

 

- Wstępna analiza wskazuje na możliwą wadę instalacji fotowoltaicznej bądź magazynów energii – mówi sierżant Emilia Pławska z szczycieńskiej policji. - Ustalamy okoliczności tego pożaru, więc niczego nie bierzemy za pewnik – dodaje.

 

Straty spowodowane pożarem oszacowano na 80 tys. złotych.


Reklama

 

Równie dramatyczna sytuacja miała miejsce na drodze w okolicach Roman. Bus marki Renault, który ciągnął przyczepkę, zapalił się podczas jazdy. Pojazdem kierował 60-letni mieszkaniec Szczytna. Auto spłonęło doszczętnie, ale na szczęście kierowca nie ucierpiał. Pożar rozprzestrzenił się również na pobliski las. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację.

 

Policja bada przyczyny pożaru, nie wyklucza się zwarcia instalacji elektrycznej jako możliwego źródła ognia.

 

Reklama

Fot. OSP Szczytno FBKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama