Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Seniorzy z gminy Jedwabno mają swoją radę


W środę, 25 stycznia, odbyły się wybory do Rady Seniorów gminy Jedwabno. W głosowaniu wzięło udział 21 osób, które reprezentowały seniorów z terenu gminy. Spośród jedenastu kandydatów został wybrany siedmioosobowy skład.


  • Data:

W szeregach podmiotu znalazły się same panie:  Henryka Budna, Halina Jaśniewicz, Halina Mikos, Urszula Mirota, Agnieszka Remuszko, Jadwiga Senderowska oraz Małgorzata Szwiec-Niska.

 

Wójt Sławomir Amroziak powoła organ zarządzeniem. Wszelkie niezbędne do tego dokumenty zostały już przekazane przez komisję wyborczą do urzędu. Głosowanie było tajne i przebiegło sprawnie.

 


Reklama

- Po ogłoszeniu zarządzenia radni wybiorą spośród siebie przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza – mówi wójt Ambroziak. - Powołają również komisje tematyczne, w których będą pracować na rzecz swojego środowiska i całej gminy.


W gminie Jedwabno seniorzy to około 20 procent wszystkich mieszkańców.

 

- Są dla nas ważni, dlatego w odpowiedzi na ich potrzeby postanowiliśmy utworzyć taką radę – wyjaśnia wójt. Przypominamy, że jest to pierwsza gminna rada seniorów w powiecie szczycieńskim. Gminna – bo powiatowa już jest i działa. Zadaniem seniorskiej rady gminnej będzie opiniowanie i inicjowanie działań skierowanych do lokalnych seniorów.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama