Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Seniorki walczą o swoje ogródki. Burmistrz obiecuje rozwiązanie


Cztery seniorki z osiedla przy ulicy Partyzantów zjednoczyły się, by obronić swoje ogródki przed sprzedażą. Ich obecność na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szczytnie pokazała, że siła nacisku mieszkańców może przynieść realne efekty.Umowa dzierżawy działki kończy się w grudniu tego roku. Miasto ponownie planuje sprzedaż tego terenu.


Reklama

 

– Chętnie byśmy tę działkę odkupiły, ale na takie pieniądze nas nie stać – mówiły seniorki, które na sesji wspierał radny Andrzej Dziuban. – To nasza enklawa – dodały. – Bardzo prosimy o przedłużenie dzierżawy. Jesteśmy emerytkami i naprawdę chciałybyśmy w spokoju dożyć swoich lat.

 

Reklama

Prośbę popierał radny Dziuban.

 

– Liczę, że pan burmistrz spojrzy na ten problem po ludzku i przedłuży umowy dzierżawy – powiedział. – Te panie „mają” te działeczki od lat. Uprawiają tam ogródki, odpoczywają. Niech w spokoju dożyją tam swoich lat. Takie rewolucje nie są potrzebne.

 

Burmistrz Stefan Ochman zaprosił seniorki na spotkanie. – Wyjaśnimy sobie tę całą sytuację i myślę, że dojdziemy do porozumienia, proszę się nie martwić – uspokajał.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama