Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Segregacja, albo kara – gmina akcją edukacyjną chce zadbać o środowisko i... portfele


W specjalnej ulotce urzędnicy Gminy Dźwierzuty przypominają, jak segregować odpady komunalne. Segregacja ważna jest dla środowiska, ale też i... portfeli osób segregujących. Brak segregacjo to pewna kara. Warto zatem zapoznać się z instruktarzem przygotowanym rzez gminę.Gmina Dźwierzuty stawia na edukację mieszkańców w kwestii segregacji odpadów, przekonując, że troska o środowisko idzie w parze z oszczędnościami. W specjalnej ulotce urzędnicy zwracają uwagę na korzyści płynące z prawidłowej segregacji, podkreślając, że to nie tylko ekologiczny obowiązek, ale również sposób na ochronę naszych portfeli.

 

Poradnik, jak segregować znajdziesz tu <<<kliknij>>

 

Segregacja odpadów to nie tylko obowiązek, ale także szansa na realne oszczędności. Poprzez właściwe rozdzielenie odpadów na poszczególne frakcje, mieszkańcy nie tylko dbają o środowisko, ale również chronią swoje portfele. Brak prawidłowej segregacji grozi karą, więc warto poznać zasady i postępować zgodnie z nimi.


Reklama

 

W instruktarzu przygotowanym przez gminę mieszkańcy znajdą precyzyjne wytyczne dotyczące segregacji różnych rodzajów odpadów. Dowiedzą się, jak postępować z plastikiem, papierem, szkłem, bioodpadami czy lekami. To prosta droga do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska, co z kolei wpływa korzystnie na nasze otoczenie.

 

Przypominamy, że segregacja odpadów to nie tylko obowiązek gminy, ale także nasz wspólny obowiązek jako społeczności. Właściwe postępowanie z odpadami przynosi korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszych finansów. Dźwierzuty zachęcają do aktywnego udziału w tej proekologicznej inicjatywie. Segregujmy razem dla zdrowszej planety i pełniejszych portfeli!

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama