Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Saria podarowała przedszkolakom interaktywną podłogę edukacyjną (zdjęcia)


Nowoczesna, edukacyjna podłoga interaktywna trafiła do Przedszkola Samorządowego „Akademia Bajek” w Świętajnie. Urządzenie zawiera pakiet edukacyjny, stworzony w oparciu o podstawę programową Ministra Edukacji Narodowej do nauki w przedszkolach. Fundatorem sprzętu jest firma SARIA, oddział w Długim Borku.Od teraz nauka w Przedszkolu Samorządowym „Akademia Bajek” w Świętajnie stanie się jeszcze bardziej fascynująca. W minioną środę, 8 grudnia placówka zyskała nowy sprzęt – interaktywną podłogę FunFloor Edu, w pakiecie z dodatkowym zestawem zabaw do zajęć z rewalidacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Reklama

 

 

Urządzenie jest wyposażone w szereg funkcji sprzyjających nauce. Wspiera rozwój wielu obszarów, od kształtowania umiejętności społecznych, naukę higieny, promocję zdrowia jak również poznawanie cyferek, literek, dźwięków, aż po elementy geografii.

 

– Interaktywna podłoga edukacyjna to narzędzie, które bardzo dobrze wpisuje się we współczesną formułę edukacji - mówi Aldona Wysocka, dyrektor placówki. – Cieszę się, że firma SARIA zdecydowała się na wsparcie edukacji najmłodszych w regionie i wierzę, że dzięki nowemu urządzeniu dzieci podejdą do nauki z dodatkowym entuzjazmem – dodaje.

 

Bogate funkcje przekazanego urządzenia sprawiają, że edukacja zyskuje dodatkowy elementy gry i zabawy, które pozwalają na skuteczniejsze przyswajanie i utrwalanie wiedzy i umiejętności. Nauczycielom z kolei pomaga w skutecznym skupianiu uwagi małych słuchaczy, co sprzyja efektywnej nauce. Dodatkowo sprzęt posiada zestaw zróżnicowanych gier zabawowo-sportowych, takich jak piłka nożna czy odkrywanie skarbów pod piaskiem, dzięki czemu może również służyć jako przerywnik w nauce.

Reklama

 

Urządzenie oferuje także zestaw gier związanych z segregacją i sprzątaniem odpadów. Gry ekologiczne mają za zadanie zaszczepić nawyk dbania o naszą planetę. Dzięki tym funkcjom wiedza będzie przyswajana aktywnie, a zabawa w przedszkolu zyska zupełnie nowy wymiar.

 

– Jako firma prowadząca działalność w gminie Świętajno, czujemy się częścią lokalnej społeczności – podkreśla Artur Fiktus, Zastępca Dyrektora Zakładu Saria w Długim Borku. – Mamy nadzieję, że przekazany przedszkolu samorządowemu sprzęt ucieszy zarówno dzieci jak i nauczycieli. Chcemy przyczyniać się do rozwoju otwartości oraz ciekawości, jaką mają w sobie najmłodsi mieszkańcy Świętajna. Jestem przekonany, że cyfrowa technologia pozwoli na szybsze poznanie otaczającego ich świata, w najlepszy możliwy sposób – poprzez gry i zabawy – dodaje.

 

 

Zakup interaktywnej podłogi został w całości sfinansowany przez firmę Saria, odział w Długim Borku. To kolejny obok takich działań jak współpraca m.in. z Akademią Sportu Masuria w Szczytnie oraz Uczniowskim Klubem Sportowym SP Rozogi, projekt stanowiący wsparcie lokalnej społeczności. Firma angażuje się także lokalnych imprez organizowanych przez Gminy Świętajno i Rozogi.

 

Nina Pączka, Biuro Prasowe Saria

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama