Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Samotność w czterech ścianach. Tragedia 70-letniego mieszkańca Szczytna


Samotność może zabić szybciej niż myślisz. W czwartek, 20 czerwca, smutne wydarzenie w Szczytnie przypomniało nam, jak ważna jest troska o starszych sąsiadów.Kiedy sąsiedzi zauważyli dwudniową nieobecność 70-letniego mieszkańca Szczytna, postanowili działać. Wezwali służby, które dotarły na miejsce, ale było już za późno. Strażacy musieli sforsować drzwi do mieszkania. W środku znaleźli martwego seniora, którego ratunek nie był już możliwy. Ślady na ciele wskazywały, że mężczyzna zmarł kilka dni wcześniej.

 

Starszy kapitan Paweł Kozłowski zrelacjonował, że drzwi do mieszkania były zamknięte, a na nawoływania i pukanie nikt nie odpowiadał. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, odstąpili od czynności reanimacyjnych, gdyż stwierdzili zgon. Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić okoliczności tej tragedii.


Reklama

 

Reklama

Ta smutna historia podkreśla, jak ważne jest zwracanie uwagi na starszych sąsiadów. Policja po raz kolejny apeluje do mieszkańców o większą czujność i troskę. Sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji przypomina.

 

- Warto zapukać do drzwi, zapytać, czy wszystko jest dobrze, czy może potrzebna jest pomoc, to naprawdę może komuś uratować życie. Gdy nie widzimy naszego sąsiada dłużej, lub gdy coś nas niepokoi, nie zwlekajmy z zawiadomieniem służb – mówi.

 

Psychologowie ostrzegają, że poziom samotności i stresu wśród seniorów jest obecnie znacznie wyższy. Starsi ludzie potrzebują naszej uwagi i wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Prosta rozmowa, zapytanie o samopoczucie, może zrobić ogromną różnicę i być może uratować życie.

 Komentarze do artykułu

Tobiasz

obecni mają to w duepie, zabawa, pigułka po albo skrobanka, null dzieci a potem niech zdychają, sami, zasikani w łóżku, darzeni przez robactwo, nie żal mi ich

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama