Środa, 7 Czerwiec
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Samorządowcy z Rozóg uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych - „Niezłomnych”


Przedstawiciele samorządu Gminy Rozogi oddali dziś cześć Żołnierzom Wyklętym. Złożyli kwiaty i zapalili znicze, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o Polskę wolną od komunistycznej opresji. To gest szacunku dla bohaterów, którzy oddali życie za naszą wolność.


  • Data:

1 marca to szczególna data dla Polski - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to czas, w którym wspominamy bohaterów, którzy nie ugięli się pod presją władzy i walczyli o wolną Polskę. To także czas, w którym przypominamy sobie o wartościach, o których warto pamiętać w naszej codziennej rzeczywistości. Warto walczyć o wolność i niepodległość, a pamięć o bohaterach zawsze będzie nam w tym towarzyszyć.


Reklama


 

Żołnierze Wyklęci, zwani również "Niezłomnymi", to ci, którzy nie ulegli władzy komunistycznej, nie składali broni i nie poddali się. Choć wiele lat minęło od ich walki, to pamięć o nich wciąż żyje. Dzięki temu, że pamiętamy o ich bohaterstwie i poświęceniu, wiemy, że warto walczyć o wolność, o niepodległość, o swoje przekonania.

ReklamaKomentarze do artykułu

Jan

Marian, wyrażaj się jaśniej o co ci chodzi, gdyż twój komentarz, to jeden wielki bełkot. Prawda jest taka że w tamtych czasach obie strony miały wiele za paznokciami.

stan

z tego co widzę, to w głowach organizatorów tych tzw. dni....... zero refleksji. Cisza nad tą trumną byłaby wymowniejsza

marian

\"Los Wójta nie z PiS?\" Jak się ma charakter i i w coś się wierzy to tak się nie robi. No chyba, że ten człowiek nie ma żadnych wartości i odkręca się tak jak mu wiatr historii zawieje? A co do Radosława to niech się nie licytuje! Wiem że Szczytno i powiat to w zdecydowanej większości potomkowie \"dawnego aparatu\" więc zaraz odezwą się głosy w obronie \"swoich\" Ale tak obiektywnie patrząc przez pryzmat kto, kiedy, kogo i w jakim celu ale w szczególności z jakich pobódek to działań \"aparatczyków\" nie da się usprawiedliwić. Aby w ogóle dyskutować powinni oni przynajmniej wskazać gdzie po zabójstwach zakopali ciała. Byłby to chociał jakiś gest że mają jakieś ludzie odruchy. W przeciwnym wypadku niczym nie różnią się od tych \"ogrów\" co atakuja Ukrainę!!

Radosław

A ofiary Burego, Łupaszki i innych bandytów kto i kiedy uczci?

POLAK

do \"smutna prawda\" - Żołnierze Wyklęci zabijali tylko zdrajców, a niewinne i bezbronne polskie dzieci i kobiety, mordowali na Wołyniu Ukraińcy. Lepiej nie depcz pamięci o moich Rodakach, jeżeli nie chcesz być rozdeptany. Chwała Bohaterom, chwała Wielkiej Polsce!

Uszczypliwy

Bo jak się nie uczci \"Wyklętych\" to się nie dostanie kasy z Polskiego Ładu - czy tam innych \"programów\" polskiego rządu? Taki los wójta nie z PiS.

smutna prawda

Raczej morderców przeklętych, którzy mordowali cywilów w tym małe dzieci!

JAN

TO JEST CHICHOT HISTORI I HIPOKRYZJA

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama