Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Samorządowcy nie chcą wyborów prezydenckich


To bardzo rzadka jednomyślność. Szefowie miast i gmin z naszego powiatu oraz starosta szczycieński jednomyślnie wyrazili swoje stanowisko dotyczące wyborów prezydenta, które zaplanowano na 10 maja. Skonstruowali pismo i wysłali je do Sylwestra Marciniaka, Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.W tej kwestii moje stanowisko jest jasne – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Wybory, nawet te korespondencyjne, to bardzo duże ryzyko. A ja jako burmistrz muszę dbać o zdrowie mieszkańców Szczytna. Skontaktowałem się telefonicznie z innymi szefami gmin naszego powiatu i oni podzielili moją argumentację. Jestem bardzo dumny z ich postawy.

 

 

Petycja powstała jeszcze przed propozycją przeprowadzania wyborów korespondencyjnych.

 

- Ale to właściwie niczego nie zmienia – tłumaczy Mańkowski. - Poza tym, że samorządy mogą być wykluczone z ich organizacji. W moim odczuciu zagrożenie zdrowia i życia wyborców w dalszym ciągu będzie wysokie.


Reklama

 

Pod pismem do Sylwestra Marciniaka, Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej podpisali się wszyscy wójtowie i burmistrzowie oraz starosta z naszego powiatu.

 

- To nie jest dobry czas na wybory – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Mamy dużo ważniejszych rzeczy na głowie, na których rząd i samorząd powinny się skupić. Dziś jest na przykład środa, 8 kwietnia, a my wciąż nie wiemy, czy po świętach dzieci wracają do szkół. Czy organizować dowożenie? Ale moim zdaniem nie tylko wybory, ale też egzaminy, czy matury powinny być przesunięte. Ktoś musi podjąć odpowiedzialną decyzję, bo niepewność jest najgorsza.

Reklama

 

W swoim piśmie samorządowcy zwracają uwagę m.in. na zagrożenie wirusem, ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów, przemieszczania się, czy zgłaszają problem ze skompletowaniem komisji wyborczych i ich przeszkoleniu. Proszą jednocześnie o podjęcie kroków w celu przesunięcia terminu na taki, w którym przygotowanie i realizacja wyborów nie będą zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców powiatu szczycieńskiego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama