Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Rycerze powrócili do Szczytna. Historia spotyka się z teraźniejszością (zdjęcia)


Kiedy ostatnio przechadzałeś się ulicami Szczytna i natknąłeś się na rycerza? Jeśli wydaje Ci się, że to pytanie z gatunku fantastyki, zaskoczymy Cię. W Szczytnie historia ożywa na nowo – w miniony weekend miasto stało się areną zjazdu Kapituły Rycerstwa Polskiego. Pojawiła się u nas ponad setka rycerzy z różnych części Polski.Kapituła Rycerstwa Polskiego to najważniejszy organ zrzeszonego rycerstwa w Polsce – mówi Andrzej Materna, rycerz i dyrektor MDK w Szczytnie. - Powstała wiele lat temu i to w naszym mieście – dodaje.

 

Zjazdy odbywają się w różnych grodach. W tym roku to Szczytno gościło rycerzy.


Reklama

 

Reklama

- Podczas zjazdu omawiamy najważniejsze sprawy. W tym roku rozmawialiśmy o utworzeniu fundacji, decydowaliśmy o przyjęciu do nowicjatu nowych bractw rycerskich, decydowaliśmy komu kończy się roczny nowicjat i staje się pełnoprawnym członkiem. Tematów jest naprawdę sporo – dodaje z uśmiech Grzegorz Drężek. - Chcemy usystematyzować nasze działania, aby częściej bywać na różnych wydarzeniach. Dyskutowaliśmy nad wspólnym programem współpracy.

 

Taki zjazd dla mieszkańców i odwiedzających to nie tylko okazja do świętowania, ale też niecodzienna lekcja historii.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama