Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Ruszyły tajemnicze ataki na wójta Wojciechowskiego


Tajemniczy wrogowie wójta Gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego znowu atakują. Nie bacząc na czas świat Bożego Narodzenia, które raczej łączą ludzi niż dzielą oplakatowali „szkalującymi” ulotkami niemal całą gminę. Czy taką twarz będzie miała kampania samorządowa w naszym powiecie?Na ulotce, wyglądającej jak obwieszczenie o przerwach w dostawie prądu pojawiło się sześć punktów: „Każda wioska zasługuje na równe zainteresowanie i pomoc, Wszyscy Mieszkańcy są równi, Nie dla zatrudniania rodzin w urzędzie i w jednostkach podległych, Nie dla wydzierżawiania działek urzędnikom, Dość zuchwalstwa i manipulacji w Urzędzie Gminy, Mienie gminy nie jest własnością wójta”.


Reklama

 

Podpis? Tu organizatorem tej akcji zabrakło już odwagi, bo podpisali się jedynie tak: „Wierni Mieszkańcom, Nie układom...”.

 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wójta Sławomira Wojciechowskiego. - Nie bardzo wiem, jak mam się do tego ustosunkować – mówi wójt.

 

- Ale może odniosę się do każdego z punktów. Oczywiście, że każda wioska zasługuje na zainteresowanie i każdą się interesujemy, inwestujemy. Doskonale to widać , bo nasza gmina jest wzorem zrównoważonego rozwoju dla innych samorządów nawet w skali kraju. Każdy mieszkaniec to dla nas skarb, może dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się zamieszkać w naszej gminie. Oczywiście, że mienie gminy nie jest własnością wójta, a mieszkańców. Tu też zgadzam się z autorami ulotki – śmieje się wójt.

 

Reklama

Wójt Wojciechowski odniósł się też do zarzutów „zatrudniania rodzin w urzędzie”.

 

- Żadnej swojej rodziny tu nie zatrudniłem – mówi. - Nie wiem, co autorzy mieli na myśli pisząc o zuchwalstwie i manipulacji. Bo nasze działania zawsze są jasne i przejrzyste. Wszystko konsultujemy z radnymi, sołtysami i mieszkańcami. Co do wydzierżawianych działek. Takich dzierżaw mamy łącznie 75 z czego zaledwie cztery dotyczą urzędników, ale naprawdę nie widzę w tym nic złego, bo są oni takimi samymi mieszkańcami naszej gminy, jak i inni. Dodam, że z tych dzierżaw rocznie budżet gminy ma dochód na poziomie 65 tys. zł. Z tych pieniędzy dwa razy do roku organizujemy między innymi paczki dla dzieci z naszych szkół i przedszkoli. To chyba tyle z mojej strony. Życzę autorom tej ulotki spokojnych, radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. No i może nieco więcej odwagi, aby następnym razem podpisali się, bo to byłoby uczciwsze, jeśli piszą o zuchwalstwie i manipulacji – dodaje wójt.

 

Sławomir Wojciechowski do takiej kampanii wyborczej jest przyzwyczajony.

 

- Właściwie za każdym razem, na kilka miesięcy przed wyborami, takie ulotki uatrakcyjniają krajobraz naszej gminy – mówi z uśmiechem i spokojem.

 Komentarze do artykułu

Jagoda

Macie najlepszego Wójta w powiecie a może i w województwie, tak, tak i bardzo ale to bardzo wam zazdrościmy. Panie Wójcie, bardzo serdecznie Pana pozdrawiam i oby takich wójtów było więcej . Trzymam za Pana kciuki.

Proste.

Myślenie jest trudne , dlatego większość ludzi woli osądzać.

Tyle w temacie.

Ten , kto rzuca błotem nie może mieć czystych rąk.

Olek

Żadnych konkretów. Rownie dobrze takie ulotki można rozwiesić w Koziej Wólce.

Tajemniczy przyjaciel

Treść artykułu sugeruje, że Pana Wójta Gminy Szczytno nie wolno krytykować (jako oczywiście wójta gminy). W innych samorządach (nawet nie w tym powiecie) ich włodarze poddawani są krytyce. No ale w Gminie Szczytno jak widać (czytać) tego robić nie wolno - bo to Pan Wójt. Jeżeli dobrze kojarzę, to wyborcy, mogą chyba mieć własne zdanie na temat rządzących - skoro sami ich wybierają. Swoją drogą fajne hasła i lakoniczne tłumaczenia, które winny dawać do myślenia, czy \"tajemniczy wrogowie\" czasami nie wiedzą \"czegoś więcej\" niż przeciętny zjadacz bułki z masłem.

Sabina Stypinska

Do tych czas,nie było lepszego opiekuna zarządzającego naszym miastem , czy też Gminą.

Gość

Pewnie ktoś, kto jest konkurentem

Rafał

Za darmo nikt tego nie napisał. Musiał komuś ostro za skórę zajść. Do najmilszych wójtów nie należy.

Krzysztof P.

Takiego Wójta Gminy jaki jest w naszej Gminie, mogą pozazdrościć inni Burmistrzowie i Wojtowie naszego Powiatu. Życzę Panu Wojciechowskiej wszystkiego najlepszego. Jesteśmy z i za Panem.

obiektywny

Takie informacje to niech sobie w ubikacji powiesi dupek.

Zdzysk

To jakiś pisowiec który został odsunięty od władzy się reklamuje bo nie podaje swego nazwiska , oni tak tylko potrafią szkalować i mówić że to nie on

Amelia

Od niedawna mieszkam na terenie Gminy i od dawna patrzę co się dzieje w tej gminie. Uważam, że Pan Wójt jest dobrym włodarzem. Nie uchyla się od pomocy mieszkańcom każdej wioski. Chętnie rozmawia z ludźmi. Jeśli jest możliwa inwestycja Pan Wójt dokonuje, np. Drogi dojazdowe do domów, kanalizacja. Przetargi idą pełna parą.. Pozdrawiam Pana wójta. Cierpliwość jest Pana mocną stroną.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama