Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Ruszyły świąteczne powroty są pierwsze wypadki, policja prosi o ostrożność


Ruszają świąteczne powroty. Policja prosi o ostrożność. Na drodze powiatowej Kałęczyn – Targowska Wólka w gminie Dźwierzuty doszło do wypadku, w którym ucierpiały trzy osoby w tym dwoje dzieci. Cała trójka trafiła do szpital.Ze wstępnych informacji zebranych przez policję wynika, że kierujący pojazdem marki Ford 51-letni mieszkaniec Targowo wyjeżdżając z posesji wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z citroenem, którym kierował 47-letni mieszkaniec Targowskiej Wólki.

 

Kierowcy byli trzeźwi. Pasażerowie 39-letnia kobieta oraz dzieci w wieku 12 i 15 lat trafili do szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzania wyśnią policjanci, którzy jednocześnie apelują do kierowców o ostrożność.

 

 

 

Policja ostrzega kierowców przed wzmożonym ruchem na głównych trasach w kraju. Trwa okres powrotów ze świąt i nadal w wielu miejscach można spodziewać się kontroli funkcjonariuszy „drogówki”.


Reklama

 

 

W zimowych warunkach należy liczyć się z wydłużeniem czasu przejazdu i nieoczekiwanymi utrudnieniami w trasie – przypomina sierżant Izabela Cganiuk ze szczycieńskiej policji. Dodaje, że zimowa aura może się zmieniać szczególnie, gdy podróżny przemieszcza się z jednego krańca Polski na drugi. Tym bardziej ważne jest odpowiednie przygotowanie samochodu przed wyjazdem, na przykład brak zimowego płynu do spryskiwaczy może oznaczać długi nieplanowany postój w trasie.

 

 

Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Zbyt duża prędkość może spowodować, że zamiast drobnej kolizji dojedzie do poważnego wypadku.

Reklama

 

 

 

Sierżant Cyganiuk dodaje, że czynnikami zwiększającymi skutki zdarzenia drogowego są między innymi jazda pod wpływem alkoholu, nadmierna prędkość i brawura.

 

W zeszłym roku w okresie świąt w wypadkach zginęło 31 osób, policja zatrzymała w tym czasie ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierowców.Komentarze do artykułu

Strażak

Fordem wyjechał z posesji, tak prawda, ale auta się nie zdeżyły, kierowca citroena unikał zdeżenia i omijając Forda pociągnęło go w drzewo.

Natura.

Uwaga na dokuczliwy mróz.

Patrycja

A może by tak wziąć się za te drogi?! Tak wg. Was powinno to wyglądać? Slisko jak cholera, winnych nie ma?! Wstyd!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama