Piątek, 24 Marca
Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -

Reklama


Reklama

Ruszył proces budowy bloku SIM w Szczytnie, powstanie 18 nowych mieszkań


Do 28 marca mają czas na złożenie ofert firmy, zainteresowane budową wielorodzinnego bloku w Szczytnie, przy ul. Sobieszczańskiego. Będzie to pierwsza inwestycja, realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.Przetarg rozpoczyna część wykonawczą, co oznacza, że zakończył się proces przygotowawczy. Jego integralną i najważniejszą częścią było „zgromadzenie” przyszłych najemców 18 mieszkań, które w bloku mają się znajdować.


Reklama

 

Reklama

To gromadzenie nie było łatwe, a zajmujący się tym miejscy urzędnicy kilkakrotnie przesuwali termin składania deklaracji.

 

- Zainteresowanie było i jest większe, niż liczba lokali, ale nie wszystkie chętne rodziny spełniały wymagane kryteria – twierdzi Ilona Bańkowska, wiceburmistrz Szczytna i jednocześnie przewodnicząca Rady nadzorczej SIM. - Aktualnie zakwalifikowanych jest 17 rodzin, a z wyłonieniem ostatniej rodziny, która w nowym bloku zamieszka, czekamy do rozstrzygnięcia przetargu.

 

Jego wynik jest dla przyszłych najemców istotny, bowiem jednym z bezwzględnych warunków, jakie muszą oni spełnić, jest wpłata 20% kosztów budowy ich przyszłego „M”.

 

Jeśli przetarg się rozstrzygnie, wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację zadania licząc od dnia podpisania umowy. Aby wziąć udział w przetargu musi wpłacić wadium w wysokości 40 tysięcy złotych, a później „zamrozić” kwotę równą 5% kosztów budowy jako zabezpieczenie należytego wykonania inwestycji.Komentarze do artykułu

Kubek73

Kolejny wał w stylu TBS tylko w wykonaniu bankowskiej i Mańkowskiego,a odpowiedzialność będzie za to będzie taka sama jak Jastrzębskiego,ludzie młodzi myślcie bo to nie boli,bo się obudzicie w eeka w nocniku

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama