Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Ruszył nowy żłobek w Przedszkolu „Promyczek”. 24 dodatkowe miejsca dla najmłodszych


To już pewna informacja. I ucieszy rodziców. W poniedziałek, 13 listopada ruszył żłóbek w przedszkolu Promyczek przy ulicy Konopnickiej. Do tej pory trwał tam remont. Pochłonął niemal 1 mln zł. Ale dzięki tym pieniądzom stworzono 24 nowe miejsca.- W piątek, 3 listopada spotkałem się z rodzicami i poinformowałam ich o terminie uruchomienia żłobka – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Rozumiem rodziców, że się denerwowali przeciąganiem tej inwestycji, ale na niektóre prace budowlane po prostu nie mieliśmy wpływu – mówi.

 

Od 13 listopada miejski żłobek będzie dysponował łącznie 96 miejscami.


Reklama

 

Reklama

- Czyli o sto procent więcej niż było w 2018 roku – dopowiada burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Oddziały żłobkowe znajdują się przy ulicach Konopnickiej oraz Lanca (w budynku hali sportowej – przyp. red.). A przypomnę, że kończy się budowa żłobka gminnego przy ulicy Łomżyńskiej. Mamy deklaracje o współpracy w tym zakresie z panem wójtem. Myślę, że to zaspokaja wszystkie potrzeby obu samorządów. Będziemy chyba jedyną gminą miejsko-wiejską, która takie placówki posiada, mimo że nie jest to obowiązek samorządów.

 

Przez ostatnie pięć lat znacznie wzrosła też liczba miejsc w przedszkolach miejskich. W 2018 roku było ich 614. W tej chwili to aż 802 miejsca.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama