Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Rusza remont ulicy Wiejskiej. Wykonawca i burmistrz spotkali się z mieszkańcami


W środę, 17 kwietnia, została podpisana umowa na remont ulicy Wiejskiej w Szczytnie. Wykonawca, przedstawiciel firmy Antosiak Remonty, i burmistrz Szczytna, Krzysztof Mańkowski, spotkali się z mieszkańcami ulicy, aby przedstawić zakres i harmonogram prac.Remont ulicy Wiejskiej ma być kompleksowy. Oznacza to, że oprócz nowego asfaltu wymieniona zostanie również cała instalacja wodociągowa, kanalizacyjna i deszczowa. Powstaną tam też nowe chodniki i zjazdy na posesje.

 

Prace mają być wykonywane na całym 300-metrowym odcinku. Koszt inwestycji to ponad 2,1 mln zł. Samorządowcom ze Szczytna udało się pozyskać na ten cel wsparcie z Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.

 

Ulica Wiejska ma być przebudowana do końca listopada tego roku. Podczas spotkania z wykonawcą i burmistrzem mieszkańcy dopytywali się, jak będą prowadzone prace, czy będą mieli dojazd do posesji podczas ich trwania, czy będą przerwy, na przykład w dostawie wody?

 


Reklama

- Myślę, że wykonawca rozwiał ich wszystkie wątpliwości i będzie to sprawnie prowadzona inwestycja, a mieszkańcy odczują prace w minimalnym stopniu – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

Zakres prac na ulicy Wiejskiej:

1) wykonanie prac przygotowawczych,

2) rozebranie konstrukcji jezdni i chodnika,

3) wykonanie robót ziemnych,

4) profilowanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,

5) wykonanie warstwy ulepszonego podłoża z kruszywa naturalnego,

Reklama

6) wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,

7) wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,

8) wykonanie nawierzchni chodników z betonowej kostki brukowej,

9) budowa kanalizacji deszczowej,

10) przebudowę kanalizacji sanitarnej,

11) przebudowę wodociągu,

12) wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu.

 

 Komentarze do artykułu

mieszkanka Szczytna

Pan Mańkowski udaje, że jest dobrym burmistrzem. Miałam nic nie pisać, ale gdy zobaczyła perfidny plakat wyborczy pan Mańkowskiego nie mogę milczeć. Znaczna część mieszkańców Szczytna nie urodziło się w tym mieście , a np. w Orzeszkach czy Londynie. Duża część mieszkańców nie pracuje w Szczytnie. Z ostatniego plakatu wyborczego pana Mańkowskiego, wynika, ze pan Mańkowski uważa ich za coś gorszego od siebie podkreślając, że jest ze Szczytna i tu pracuje. Chwali się, że jest doświadczonym samorządowcem - nieprawda, jego doświadczenie sprowadza się do czterech lat bycia burmistrzem, w czasie których niczym sie nie odznaczył. Jego największym osiągnięciem jest niezliczona ilość największych plakatów wyborczych i ten ostatni bardzo prymitywnie perfidny. Podkreśla w nim, że nie jest z partii, chyba już zapomniał, ze cztery lata temu startował właśnie z tej partii, z której startuje jego przeciwnik. Czyżby KO poznało sie na nim i nie chciało go poprzeć?

Kowal

A te drzewa przy drodze, co dają cień przechodniom, obniżają temperaturę oraz oczyszczają powietrze dla okolicznych mieszkańców i dają schronienie ptakom też zostaną wycięte podczas remontu jak 70 drzew przy ulicy Broniewskiego?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama