Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Rozważania z pazurem. Felieton Wiesława Mądrzejowskiego o tym, co warto mieć na uwadze


Przekraczając przeciętną długość życia odkryłem, że jestem jednym z nielicznych przodowników w tej statystyce – pisze w swoim felietonie Wiesław Mądrzejowski. - Badania wskazują na zmniejszającą się średnią, obwiniając nadmierne spożycie napojów rozrywkowych, jednak moje osobiste doświadczenie rzuca nowe światło na tę kwestię...Moje trzy zdania. 25 01 2024

1. Od trzech lat badania wykazują, iż spada średnia długość życia mieszkańców naszego pięknego kraju czym jestem istotnie zainteresowany, gdyż - jak się okazuje -  przekroczyłem już tę przeciętną i stałem się przodownikiem pracy ją zawyżającym,  przy czym nie jestem zupełnie przekonany co do sugerowanych przez naukowców przyczyn takiego stanu rzeczy, gdyż za główną przyczynę uznają oni nadmierne spożywanie napojów rozrywkowych, a moje życiowe doświadczenie wskazuje, iż (niepolityczne to niestety) najdłużej żyją ci z moich znajomych, którzy swój życiowy optymizm opierają bynajmniej nie wyłącznie na abstynencji.


2. Zdrowy tryb życia od najmłodszych lat to między innymi uprawianie sportu i tutaj uznanie dla pana burmistrza, który zrealizował wyborczą obietnicę i doprowadził do powstania podstawowej szkoły sportowej, opłaciło się to wszystkim, mnóstwo dzieciaków zdrowo rozwija swoje sportowe pasje, mają pierwsze wymierne sportowe sukcesy lecz niestety, gdy kończą podstawówkę, muszą albo trafiać do „zwykłych” szkół średnich, albo wyjeżdżać ze Szczytna do innych sportowych ośrodków, dlatego też wydaje się niezbędne powstanie przynajmniej dwóch – trzech klas sportowych w naszych szkołach średnich, o czym warto, aby przed wyborami pamiętali pan starosta i inni kandydaci do władz powiatowych.


Reklama

Reklama


3. Jak wspomniałem powyżej powoli rozkręca się samorządowa kampania wyborcza, nie są to wprawdzie jeszcze prawybory w stylu Trumpa i najpoważniejsi kandydaci nadal zwlekają z ogłoszeniem swoich programów czujnie czekając aż najpierw ujawni je konkurencja, lecz w odróżnieniu od wyborów parlamentarnych raczej mniejsze znaczenie będzie miała teraz konotacja partyjna, a bardziej liczyć się będzie lokalny program i osobiste dotarcie do wyborców, co powinno zdecydować o wynikach, a jak pamiętam z poprzednich wyborów jednego z najbardziej kumatych kandydatów wyeliminowało właśnie zbyt ścisłe powiązanie z mało popularną w Szczytnie opcją partyjną.
W A MKomentarze do artykułu

ares

Tak pan ujadał na poprzedni rząd. Może napisze pan o aktualnie rządzącej koalicji? O kuriozalnych wypowiedziach posłów np. Anny Żukowskiej, o chorych deklaracjach na forum europejskim, vice minister klimatu, o marszałku bez wykształcenia, który robi cyrk z parlamentu, o pani ministrze (ha,ha) zdrowia, nauczycielce, dla której ważniejsze jest in vitro , aborcja na życzenie i pigułka po, niż leczenie chorych na raka (pakiet onkologiczny poszedł w odstawkę co najmniej na rok). Może coś o panu Budce, który zarzucał rządowi PiS, że lobbował na rzecz polskich przedsiębiorstw (może powinien popierać niemieckie?) . Jeszcze o wycofywaniu się z obietnic wyborczych.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama