Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Rozważania Miejskiego Lidera - felieton Stefana Ochmana


Od wyborów parlamentarnych minął prawie miesiąc, a władza w Polsce wciąż nie została przekazana w ręce opozycji. Nie jestem w stanie zaakceptować postawy Prezydenta Andrzeja Dudy, który nie chce podjąć oczywistej decyzji. A przecież mieszkańcy Szczytna, jak i całego powiatu szczycieńskiego w większości zagłosowali na Koalicję Obywatelską i Trzecią Drogę. To bardzo budujące. Jestem przekonany, że w końcu wróci normalność, przyzwoitość i uczciwość.Nie będziemy już oglądać partyjnego rozdawnictwa, lecz merytoryczne podejście do zagadnień. Szczytno może wiele na tym zyskać i już teraz mogę obiecać, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby nasze miasto zaczęło się rozwijać w sposób, na jaki zasługuje.

 

W portalach społecznościowych samorządowcy zaczęli podsumowywać swoją działalność. Jak wypada w nich Szczytno? W ciągu ostatnich 5 lat została zakończona rewitalizacja Zamku Krzyżackiego, która jak wiemy, została rozpoczęta i wymyślona przez panią Danutę Górską, poprzednią burmistrz.


Reklama

 

Następną i zarazem ostatnią większą inwestycją był remont Stadionu Miejskiego przy ul. Śląskiej, wartość tej inwestycji to blisko 16,5 mln złotych przy dofinansowaniu własnym na poziomie około 15 procent. A w Węgorzewie, mieście o połowę mniejszym od Szczytna, burmistrz podpisał niedawno umowę na przebudowę stadionu przy blisko 87-procentowym dofinansowaniu własnym. Można? Można! Marzy mi się, żeby właśnie w ten sposób Szczytno realizowało inwestycje, a marzenia są po to, żeby je spełniać.

Reklama

 

Na koniec jeszcze raz pragnę Wam wszystkim podziękować za udział w wyborach. Frekwencja w Szczytnie była naprawdę imponująca, wyniosła 71,44 %. Liczę, że równie wysoki wynik osiągniemy wiosną, w wyborach samorządowych.

Stefan OchmanKomentarze do artykułu

Que?

Startuj w swoim Mysiańcu, chłopcze.

Dobro miasta

Dobre dla miasta będzie jak przestaniesz pisać i mówić bzdury i się zawiniesz z naszego miasta. W jednym zdaniu kilka kłamstw.

Nikodem

Takich liderów to cała Rada Miejska w Szczytnie.

Marian

\"zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby nasze miasto zaczęło się rozwijać w sposób, na jaki zasługuje\". Może mniej takich frazesów a jakieś konkretne propozycje? Będzie wtedy widać czy posiada Pan wizję rozwoju miasta czy też chce być jedynie kolejnym \"administratorem\"!

Romek

Ale czemu lidera???

Gość

Mam nadzieję że nie zostanie pan wybrany a to stanowisko. Nie lubię takich ludzi jak pan i nie chodzi mi o partię. Potrzebujemy tu ludzi z charyzmą, a nie karierowiczów.

Olek

Tak mi się przypomniały wybory kopertowe. Panie Stefanie tam też była oczywista rzecz, że to bubel prawny. A jednak marszałek Grodzki czekał do ostatniego dnia, z głosowaniem nad ustawą, żeby dać szansę PIS wydrukować koperty. i to było ok? Skoro zgodne z konstytucją? Nie bronię tu PIS-u, ale tylko pokazuje jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Mol

Noe-KRS stał się praworządnym KRS gdy tylko wybrano posłów z totalnej opozycji i już tam nie ma problemu praworządności. Z praworządnością to mieli problem Giertych, który mdlał na widok policjantów, Grodzki oskarżony o przyjmowanie kopert, siedzący w areszcie Karpiński który zostanie europosłem.

obiektywny

Woda sodowa do głowy Ci już człowieku uderzyła !

Niby wykształcony ......

To weź i poczytaj konstytucję to zrozumiesz.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama