Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Rozoski Zespół Ludowy zdobywa serca i nagrody (zdjęcia)


Kolejne sukcesy na swoim koncie zanotowali artyści z Rozoskiego Zespołu Ludowego. Tym razem zaprezentowali się na Kurpiowskich Prezentacjach Artystycznych w Ostrołęce. Elżbieta Kasznia zdobyła I miejsce w kategorii solista śpiewak powyżej 60 lat. Z kolei Grupa Śpiewacza Kobiet Rozoskiego Zespołu Ludowego zdobyła II miejsce na 24 grupy śpiewacze.Ale to niejedyne wyróżnienia dla artystów z gminy Rozogi. Z nagrodami wrócili też członkowie Rozoskiego Dziecięcego Zespołu Ludowego. Zajęli całe podium w kategorii solista śpiewak do lat 14. Lena Kaczmarczyk zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła Amelia Lis, a trzecie Lidia Golon.


Reklama

 

Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne to jedyna już cykliczna impreza folklorystyczna w Ostrołęce. W przeglądzie solistów, grup śpiewaczych i muzyków ludowych bierze udział corocznie około 250 osób z terenu Kurpiowszczyzny.

 

Reklama

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo już czterdziesta. Do Ostrołęckiego Centrum Kultury przyjechali wszyscy, których łączy umiłowanie do tradycyjnego śpiewu i grania kurpiowskiego - z Kurpi Zielonych, Kurpi Białych, ale także spoza regionu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama