Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Rowerowe szaleństwo w Pasymiu, laur pomarańczowego ślimaka trafił do Igora Kubackiego (zdjęcia)


Pasymski Rynek Główny opanowały rowery. Wszystko za sprawą zorganizowanego w ramach 15-lecia Krajowej Sieci Miast Cittaslow Festiwalu Rowerowego i Milko Mazury MTB. Wyścig o laur pomarańczowego ślimaka Cittaslow wygrał Igor Kubacki.


 • Data:

Trasy wszystkich wyścigów Milko Mazury MTB przebiegały wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Do wyboru zawodników były 4 dystanse: PRO (90 km), EXPERT (60 km), HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE (30 km), FUN (15,5 km). Niezwykłą popularnością cieszyły się również wyścigi Łaciate Junior RACE, w których na dzieci i młodzież czekało pięć kategorii: młodzik/młodziczka (15,5 km), żak/żaczka (10,8 km), wentylki (2,4 km), bystrzaki (1600 metrów), skrzaty (800 metrów).

 

- W ramach przystanku Festiwalu zorganizowaliśmy także zawody wędkarskie na pasymskich nabrzeżach, wyścig rowerowy o laur pomarańczowego ślimaka – czyli przejazd 10-metrowego toru w jak najdłuższym czasie, czy cieszący się dużym zainteresowaniem gości - piknik kulinarny przygotowany przez radnych Rady Miejskiej – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia.

 

Nie zabrakło także części artystycznej na scenie Miasteczka Sportowego.

 

- Występy zaczęły się o godzinie 18 koncertem lokalnego zespołu Ewolucja, w którym w debiutanckim występie jako wokalistka wystąpiła Agata Pietrzyk – mówi Danuta Choroszewska – Clausen, dyrektor MOK w Pasymiu. - Drugi zespół przyjechał do nas z Warszawy. „Gwiezdną Flotę” tworzą ludzie pracujący w różnych zawodach, a których połączyła muzyka. W ich repertuarze możemy znaleźć połączenie funku, bluesa i muzyki alternatywnej. Dali bardzo energetyczny koncert, który był supportem do koncertu znanej, lokalnej wokalistki – Stashki. Katarzyna Hain wystąpiła ze swoją ostatnią płytą – dodaje dyrektor.


Reklama

 

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, przy organizacji Stowarzyszenia Luz Grupa, Gmina Pasym, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.

 

Zwycięzca wyścigu o laur pomarańczowego ślimaka Cittaslow: Igor Kubacki - Mikołajki

Zwycięzca zawodów wędkarskich: Marcin Ptaszkowski – Pasym.

 

Milko Mazury MTB Pasym:

Pro, kat. open mężczyzn:

1. Marcin Białobłocki (Bialoblocki ProCoaching) - 02:08:30

2. Piotr Polus (Wysepka Team) - 02:09:03

3. Šarūnas Pacevičius (Sprint-rowery.pl – KSM ,,Gaja’’) - 02:09:06

 

Expert, kat. open mężczyzn:

1. Michał Kopeć (MSR Olsztyn) - 02:12:44

2. Wojciech Damięcki (KP PSP MRĄGOWO) - 02:14:29

3. Wiesław Grala (MLEKPOL TEAM) - 02:22:26

 

Expert, kat. open kobiet:

1. Adrianna Osińska (Wysepka Team) 02:40:16

2.Gabriela Janowicz (Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn)- 02:50:48

3. Katarzyna Salik (MLEKPOL TEAM)- 02:52:45

Reklama

 

Hobby, kat. open mężczyzn:

1. Adam Nowakowski (Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team) - 01:10:58

2. Daniel Kozioł (STRAVA MTB Team) - 01:10:59

3. Marcin Okoński - 01:11:10

 

Hobby, kat. open kobiet:

1. Emilia Andrzejczyk (DAMAR Transport) - 01:31:03

2. Julia Słomion (BOGDZIEWICZ TEAM CUMULUS) - 01:33:47

3. Katarzyna Deptuła (Kurpie Kadzidło) - 01:45:19

 

Electofun E-Bike Race, kat. open:

1. Kuba Wilczak (MSR Olsztyn) - 01:15:27

2. Marek Janowski (UKS Ostróda Sport Team) - 01:20:10

 

Ful, kat. open mężczyzn:

1. Marcin Łagodziński (UKS Ostróda Sport Team)-00:38:49

2. Joachim Kowalski - 00:38:51

3. Maciej Kowalski (Sklep SpoRTowy)- 00:38:51

 

Fun, kat. open kobiet:

1. Natalia Chrostek (Kurpie Kadzidło) - 00:40:19

2. Julia Słomion (BOGDZIEWICZ TEAM CUMULUS) -00:40:20

3. Aleksandra Chyży - 00:43:46Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama