Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Rosyjska dezinformacja, Dzień Dziecka i problem parkowania w Szczytnie - felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Wiesław Mądrzejowski w swoim felietonie porusza trzy kluczowe kwestie: rozpoznawanie symptomów rosyjskiej agresji medialnej, komercjalizację Dnia Dziecka oraz konieczność wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Szczytnie. Mądrzejowski analizuje wpływ dezinformacji na młodych ludzi, opisuje swoje doświadczenia związane z obchodami Dnia Dziecka oraz ponownie zwraca uwagę na problem parkowania w centrum miasta.Moje trzy zdania. 07 06 2024

1. Żarty się skończyły, wszyscy powinniśmy szybko nauczyć się rozpoznawania symptomów bezpośredniej już rosyjskiej agresji, która na co dzień przejawia się przede wszystkim w sferze medialnej i znajduje, niestety, w Polsce mnóstwo odbiorców łykających jak pelikany nawet prymitywne formy dywersji (m.in. szczucie przeciwko wszelkim formom pomocy dla Ukrainy i Ukraińców, akcja antyszczepionkowa), że nie wspomnę o jawnej prowokacji, jaką było wejście hakera do systemu oficjalnej Polskiej Agencji Prasowej i opublikowanie fake newsa o planowanej w Polsce mobilizacji, a co najbardziej niepokoi zauważam tę podatność przede wszystkim wśród ludzi młodych bezkrytycznie zanurzonych w odmętach mediów społecznościowych.


2. Jak co roku hucznie obchodziliśmy „dzień dziecka”, nie mam nic przeciwko temu, dzieci mam już wprawdzie bardzo mocno odchowane, wnuki w większości też uważają, iż powinno się je zaliczyć raczej do kategorii „młodsza młodzież” (dziadek wobec tego uprzejmie prosi, aby go zaliczyć do starszej młodzieży), imprez odbyło się mnóstwo, dzieciaki obdarowano mniejszymi lub większymi upominkami, a przy okazji wiele firm (o niektórych „politykach” przez litość nie wspomnę) usiłowało z różnym skutkiem wykorzystać okazję do zrobienia biznesu przy czym rekord  pobił gabinet oferujący „z okazji dnia dziecka” „odrobaczenie” zwierząt na promocyjnych warunkach.


Reklama


3. Pisałem o tym, gdy rządziła Szczytnem pani burmistrz, pisałem gdy rządził poprzednik, jestem uparty i napiszę kolejny raz czyli o parkowaniu w śródmieściu, a przynajmniej w niektórych najbardziej turystycznie ważnych miejscach takich jak Plac Juranda, ulice Klenczona, Spacerowa, Sienkiewicza czy Kasprowicza gdzie wzorem wszystkich mi znanych miast o ambicjach turystycznych w okresie letniego sezonu (a czasem i na cały rok) powinna zostać wprowadzona strefa płatnego parkowania przy czym zdaję sobie sprawę, że w ten sposób narażam się urzędnikom ratusza, którzy przede wszystkim uczynili sobie z tych miejsc bezpłatny parking oraz Straży Miejskiej, której nie wiem za co się płaci, bo jak dotąd przez lata nie widziałem jej żadnej interwencji a tak miałaby przynajmniej latem co robić.
W A M

ReklamaKomentarze do artykułu

Polak

Obawiam się, że ta rosyjska propaganda, czyni coś o wiele gorszego, co spędza sen z powiek chanukowej PO-PISowej mafii i jej klakierów...ona kompletnie rujnuje PO-PISową, prowojenną narrację i sprawia, że ludzie w końcu zaczynają samodzielnie myśleć.

Tor

Panie Wiesławie popieram pana apel o brak miejsc do parkowania. Kuriozum jest jednak brak miejsc wyznaczonych dla inwalidów. ustawa jest precyzyjna nasze miasto nie spełnia nawet 60%. Ktoś kto by zgłosił to wyżej zablokował by wiele projektów na wiele lat.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama