Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Rok Melchiora Wańkowicza w Spychowie i poszukiwania „Kuwaka” (wideo)


W ramach obchodów Roku Melchiora Wańkowicza Nadleśnictwo Spychowo zaprasza miłośników literatury i historii do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – spływie kajakowym śladami autora i jego powieści „Na tropach Smętka”.


Spływ zaplanowano na czwartek, 27 czerwca. Dokładnie tam, gdzie w 1935 roku autor wyruszył na swoją słynną wyprawę kajakową, mieszkańcy i turyści będą mogli podążać jego śladami. To okazja, by przenieść się w czasie i poczuć ducha tamtej epoki.

 

Program wydarzenia:

10:00 – Zbiórka na dworcu PKP w Szczytnie.

10:14 – Wyjazd pociągiem ze Szczytna.

10:36 – Przemarsz 1,5 km ze stacji w Spychowie na plażę.

11:00 – Rozpoczęcie spływu.

17:00 – Planowane zakończenie spływu.

 

- W spływie obowiązkowe są stroje z epoki oraz lektura "Na tropach Smętka". To nie tylko rekonstrukcja historyczna, ale i prawdziwe zanurzenie się w klimat lat 30. XX wieku – mówi Urszula Dyl-Nadolna.

 

Liczba miejsc jest mocno ograniczona, więc warto jak najszybciej zgłosić chęć udziału.

 

Zgłoszenia i szczegóły:

Zapisy przyjmuje Urszula Dyl-Nadolna pod adresem mailowym urszula.nadolna@olsztyn.lasy.gov.pl oraz telefonicznie pod numerem 668-642-745. Więcej informacji o wyprawie Melchiora Wańkowicza znajdziecie na naszej stronie w zakładce historia.

 

Poszukiwany "Kuwaka":

Organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniego kajaka "Kuwaki" dla naszego Wańkowicza. Jeśli ktoś posiada informacje lub może udostępnić taki kajak, prosimy o kontakt.

 

Dołączcie do spychowskiej i przeżyj niezapomnianą przygodę, podążając śladami Melchiora Wańkowicza. To doskonała okazja, by uczcić pamięć wybitnego pisarza i poznać jego twórczość w niecodzienny sposób.

 

 

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama