Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Rodzinny piknik ze szczepieniami


W Wałach (gmina Szczytno) w sobotę odbył się rodzinny piknik. Integracyjna impreza przyciągnęła mieszkańców niemal całego sołectwa, ale zjawiło się też sporo gości. Podczas zabawy można było zaszczepić się przeciwko covid19. Z tej możliwości skorzystało ponad 20 osób. W tym gronie znalazła się też gminna radna Sylwia Majewska.- Zaszczepiłam się, bo zbliża się ponownie czas przeziębień, chcę mieć pewność, że dzięki mojej decyzji uchronię swoich najbliższych od ewentualnych konsekwencji powikłań spowodowanych koronawirusem – argumentuje pani Sylwia. - Z tego, co widziałam, z możliwości szczepień w Wałach skorzystało ponad 20 osób, w tym mieszkańcy naszego sołectwa, ale też Piecuchów, czy Lipowca.

 

Był to pierwszy mobilny punkt szczepień, który pojawił na terenie gminy Szczytno. Na pewno nie ostatni.


Reklama

Piknik w Wałach obfitował w atrakcje i dla dzieci i dla dorosłych.

 

- Były dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, animator, klown, malowanie twarzy – wylicza Agata Kaczmarska, sołtys Wałów. - Swoje stoisko mieli żołnierze WOT, nasze koło gospodyń wiejskich. Panie serwowały ciasta, kartoflaka, ogórki, chleb ze smalcem. Ciekawym wydarzeniem był też pokaz rekreacji konnej w wykonaniu Hucułka z Wałów.

 

- Naszą integrację zakończyła zabawa taneczna, która trwała do 1 w nocy i myślę, że wzięło w niej udział grubo ponad 200 osób – cieszy się pani sołtys. - Widać, że po czasie pandemii i zamknięcia w domach ludzie pragną wspólnego świętowania.

Reklama

Wydarzenie było sponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

 

 

Fot. Agata Kaczmarska

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama