Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Rodzinna kradzież perfum udaremniona przez szczycieńskich kryminalnych


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali trzy kobiety, które kradły kosmetyki w szczycieńskich drogeriach. 34-latka, jej 57-letnia matka oraz 89-letnia babcia przyznały się do winy i usłyszały już zarzuty. Łączna wartość strat to prawie 2200 złotych. Grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat.


  • Data:

Do pierwszego incydentu doszło w piątek, 23 grudnia ubiegłego roku. Szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w drogeriach znajdujących się na terenie miasta. Łupem dwóch kobiet padły perfumy warte 1300 złotych. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 


Reklama

 

Reklama

- W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ze Szczytna ustalili, że jedna z tych kobiet, miesiąc później (28.01.2023r.) wspólnie z inną kobietą dokonały kolejnych kradzieży na terenie miasta. Wówczas łupem złodziejek padły nie tylko perfumy, ale również kosmetyki, ubrania i zabawki dziecięce. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili personalia kobiet. To 34-latka, jej 57-matka oraz 89-letnia babcia. 34- i 57-latka to mieszkanki województwa mazowieckiego, a 89-latka to mieszkanka powiatu szczycieńskiego. Wszystkie zostały zatrzymane - informuje sierżant Agata Stefaniak, rzecznik szczycieńskiej policji.

 

Kobiety usłyszały już zarzuty, do których się przyznały. Okazało się, że na pomysł z kradzieżą wpadła najmłodsza z kobiet. W grudniu 2022 roku na darmowe zakupy udała się ze swoją 89-letnią babcią, a w styczniu ze swoją 57-matką. O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat.Komentarze do artykułu

Szczytno

Zastanawiam sie czemu te kobiety kradły czyżby z tego dobrobytu co mamy w szczynie najnisza krajowa tu tylko się dobrze majom tłuste koty przy państwowym korycie reszta ledwie co od wypłaty do wypłaty

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama