Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Rodzice ze Szczytna skatowali 3-miesięczne dziecko! Chłopiec ma połamane rączki, nóżki...


Potworny dramat w Szczytnie. Do szpitala trafił 3-miesięczny chłopiec, który został skatowany najprawdopodobniej przez swoich rodziców. Ma potworne obrażenia: połamane rączki, nóżki, obojczyki, pękniętą czaszkę... Walczy o życie w szpitalu w Olsztynie.Z naszych ustaleń wynika, że rodzice przywieźli w poniedziałek wieczorem dziecko do lekarza w Szczytnie na nocną i świąteczną opiekę. Ten natychmiast wezwał karetkę i nakazał transport do wojewódzkiego szpitala dziecięcego w Olsztynie. 3-miesięczny chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii. Walczy o życie. Lekarze powiadomili policję.


Reklama

 

Śledczy w poniedziałek zatrzymali rodziców i ich przesłuchali. Kobieta ma 22 lata, mężczyzna 25.

 

- O składanych przez nich wyjaśnieniach nie będę mówił – zasłania się dobrem śledztwa Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury. - Mogę jedynie powiedzieć, że prowadzimy takie śledztwo. Dziecko ma potworne, rozległe, obrażenia, czegoś takiego nie widziałem – dodaje.

 

3-miesięczny chłopiec wciąż jest nieprzytomny. Jest intubowany. Lekarze walczą o jego życie. Chłopiec ma połamane rączki, nóżki, obojczyki, czaszkę... Jego stan lekarze określają jako ciężki.

 

Reklama

 

W środę rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowanie zabójstwa. Dziś sąd ma zadecydować o ich tymczasowym aresztowaniu. 3-miesięczny chłopiec to ich drugie dziecko.

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

POLAK

\"Kiedyś wszyscy mieszkańcy wsi ,postanowili pomodlić się o deszcz. W dniu modlitwy wszyscy się zebrali, ale tylko jeden chłopiec przyszedł z parasolem. To jest wiara. Gdy podrzucasz dzieci do góry, one się śmieją bo wiedzą, że je złapiesz. To jest zaufanie. Co wieczór kładziemy się spać bez żadnej pewności, że rano obudzimy się żywi, ale mimo to nastawiamy budziki. To jest nadzieja. Mamy wielkie plany na jutro choć nic nie wiemy o przyszłości. To jest pewność. Widzimy jak świat cierpi, a mimo to żenimy się i mamy dzieci. To jest miłość. Na koszulce starszej kobiety było napisane „Mam 80 lat; jestem słodką szesnastką z 64-letnim doświadczeniem.” To jest właściwe podejście. Miłego dnia! Przeżyjcie swoje życie jak te sześć opowiadań. I pamiętajcie – dobrzy ludzie są rzadkimi perłami życia, trudno je znaleźć i nie da się ich zastąpić!! Moc dobra wysyłam skatowanemu maluszkowi, przeżyj dziecko, może w przyszłości to właśnie Ty odeślesz całe to ludzkie gówno, w otchłań niebytu.

Olek

I jeszcze jedno dziwnie znajomy gościu. Wiesz, że na Ukrainie zginęło ponad 250 dzieci, a ponad 500 jest rannych. A ja ci życzę, żebyś był równie radykalny wobec Putina i jego popleczników.

Olek

Anonimie dziwnie znajomy styl pisania masz. Nie skrzywdził byś psa, a jednocześnie sam jesteś gotów zacisnąć pętle na szyi. To nie ty byłeś za ochroną życia, grożąc innym siekierą? Nie mam zamiaru bronić tych ludzi, a od karania są sądy. I właśnie nawoływania do samosadów jest patalogią, którą reprezentujesz. I na koniec, straciłem bliską osobę w wypadku i wiem co piszę. Sprawczyni zabiła 2 osoby. 2 razy próbowała sobie odebrać życie. I przestań pier....ć o twoich wartościach i mniejszych bratach.

To, co zaproponowałem, jest sprawiedliwą karą za to, co ta patologia uczyniła bezbronnemu dziecku, jednocześnie ta słuszna kara byłaby ostrzeżeniem, dla innych patoli. Ale skoro jeszcze ich pan broni, to życzę panu, by kiedyś jakiś patol zatłukł, lub zabił rozpędzonym autem kogoś z pańskiej rodziny. Przypomni się Panu wówczas nasza rozmowa i zda sobie sprawę, że można było tej tragedii zapobiec, jednak wolał pan oskarżać o patologię, kogoś, kto chciał temu zapobiec.

Panie Olku, w kiepskim Pan towarzystwie przestaje, w związku z tym przypomnę Panu, że nie wygląd z nas czyni ludzi, tylko wartości jakie mamy w sercach, oraz podejście, do naszych mniejszych braci i bezbronnych dzieci. Moje człowieczeństwo, nigdy nie pozwoliłoby mi na klapnięcie nawet psa, nie mówiąc już o dzieciach. To ścierwa, o których mówię, nie mają za grosz człowieczeństwa, dla tego nie zaliczają się już do grona ludzi, i powinny zostać z niego dożywotnio wykluczone, albo wyeliminowane, razem z sądami, które nakładają wieloletnie kary na złodziej, a katów dzieci traktują ulgowo, w myśl starego i prawdziwego powiedzenia - \"qrwa, qrwie łba nie urwie\"

Olek

Panie anonimie. Tak się zastanawiam przeczytawszy Pana dość kontrowersyjny komentarz: ile u ciebie pozostało jeszcze człowieczeństwa? Kiedyś mój znajomy na fb też pisał o szubienicy po rozjechaniu przytoczonych tu bliźniaków, a następnego dnia sam jechał po Szczytnie jak wariat. Póki co, na szczęście , sądy są od sądzenia i niech tak już zostanie. Mi też serce się kraje, gdy czytam o takich przypadkach. Jednak z przykrością stwierdzam, że to co Pan proponuje, to dopiero jest patologia.

Jar

I to się nie skończy dopóki nie zacznie w tej Polsce rządzić kto inny te 500 +to już nic nie warte dla patoli to mało na wino i mszczą się na tych maleństwach niemam słów teraz to tylko modlitwa o Kubusia pozostała oby Bóg mu ocalał życie

Co nasze oburzenie da, jak wyrozumiały sąd skarze tych zwyroli, na kilka lat więzienia, jak w przypadku bydlaka który brawurą doprowadził do śmierci jedno dziecka, a drogie dożywotnio okaleczył. Dopóki społeczeństwo nie weżnie się za tych patoli, dopóty cywilizacja śmierci będzie kwitła w najlepsze. Jedynym sprawiedliwym wyrokiem, jest dla nich szubienica i publiczne wykonanie wyroku, osobiście mogę zacisnąć na ich szyjach pętlę, bo po tym co zrobili, nie są już ludźmi. Wiem że nie przywróci to pełni zdrowia temu biednemu maluszkowi, ale zapobiegnie kolejnym takim zbrodniom.

Jar

I znowu te teksty to nic nie da ludzie powinni wyjść na ulicę aby była kara śmierci i zabrać te marne 500 + bo dla patoli to majątek

Mama

Ja sama mam dzieci i nie wyobrażam sobie czegoś takiego.Jak można zrobić taką krzywdę małemu bezbronnemu dzieciątka.Żeby Was hust najjaśniejszy trafił zwyrodnialcy.

Dorota46

Przymusowa sterylizacja! Przecież wyjdą z mamra i se zrobią nowe

Igorek

Jak tak można! Trzeba być okrutną bestja, nigdy nie powinni mieć dzieci , dożywocie to za mało, bo będą mieli i tak dobrze jedzonko , łóżeczko, telewizja , a biedne dziecko ? Uszczerbek na zdrowiu całe życie:(

J

Biedne niewinne dziecko… dramat

CzarnaWdowa

Szkoda słów na to co się dzieje co chwilę się słyszy że dziecko nie żyje, pobite lub co kolwiek . Oby dziecko wyszło z tego . Dużo zdrówka dla dziecka . A te kanalie na dożywocie.

N

Dla takich zwyroli powinna być kara śmierci

Irena

Dożywocie! a nie 3 miesioce...zeby Bòg was skarał!!!

Lutka

Tacy nie wiem nawet jak ich nazwać nie powinni mieć dzieci ale za to powinni dostać najwyższą karę jaka jest.

SamoZło

Nie można przejść obok tego obojetnie. Dla nich dożywocie i wp... ! codziennie !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama