Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Remont lokalnej drogi w Osadzie Burdąg. Betonowe płyt zastąpi polbruk dla wygody mieszkańców


Droga z polbruku zastąpi stare i niewygodne płyty betonowe w Osadzie Burdągu, którą potocznie mieszkańcy nazywają Cyrk. W poniedziałek, 22 maja wójt Sławomir Ambrozik podpisał umowę z wykonawcą. Przetarg wygrała firma Olender ze Szczytna. Koszt prac to niemal 400 tys. zł.Przebudowa drogi rozpoczęła się dzień później i, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, ma się zakończyć w ciągu miesiąca.


Reklama

 

Reklama

- Powstanie 300 metrów drogi – mówi wójt Sławomir Ambroziak. - łącznie to około 1600 metrów bieżących kostki polbrukowej. Dlaczego poszliśmy w tą technologię?Ze względów pragmatycznych - dodaje wójt. - Ma to ułatwić mieszkańcom ewentualne późniejsze działania. Łatwiej o budowę sieci, przyłączy, czy innej infrastruktury podziemnej. Tam gdzie jest asfalt raczej ciąć go nie można. Przykładem jest Nowy Dwór. Jedna z mieszkanek, aby przyłączyć się do wodociągu musi przebić się na drugą stronę ulicy. Przewiert sterowany, pod ulicą, to koszt 28 tys. zł. Chcemy uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Polbrukowe drogi lokalne można rozebrać, położyć instalacje i na nowo ułożyć. Jest to tańsze i praktyczniejsze.

 

Inwestycja w Osadzie Burdąg została dofinansowana z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

 

Przy okazji podpisania umowy mieszkańcy Osiedla Burdąg mieli możliwość poruszenia nurtujących ich problemów. Wśród poruszonych tematów były między innymi kwestie budowy światłowodu przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie, czy też leśnej drogi dojazdowej do osiedla.

 

- Dzięki tej inwestycji jest szansa, że w końcu pożegnamy PGR – śmieje się Magdalena Sznjader, radna gminna z tego terenu. - Remont jest bardzo potrzebny, bo w części tej lokalnej drogi znajdowały się zniszczone betonowe płyty, a w części już tylko dziury. Na tym osiedlu mieszka sporo dzieci, droga polbrukowa to też dla nich szansa na to, by mieć miejsce do jazdy na rolkach, czy rowerem. Na tym osiedlu mieszka około 100 osób.Komentarze do artykułu

wolf

kto jak kto, ale on na betonie się zna...Droga będzie bezpieczna, bo pod honorowym patronatem KRUSu

Taki tam.

Pewnie chciał mieć ładne zdjęcie. Taka ładna słoneczna pogoda.

aa

Jaką rolę pełni tam Żuchowski? Polbruk będzie układał?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama