Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Remis wart zwycięstwa

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Warmią Olsztyn Błękitnych czekało kolejne niełatwe zadanie. W minioną niedzielę ich rywalem były rezerwy elbląskiej Olimpii. Zadanie było tym trudniejsze, że w składzie przeciwników znalazło się kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu występującego w II lidze.

• Data:

Kolejną przeszkodą był brak dwóch podstawowych graczy - Radosława Krzewskiego i Patryka Malanowskiego. Z powodu absencji popularnego Malana w ataku od pierwszej minuty wystąpił nominalny skrzydłowy Tomek Kaczyński.

Od pierwszych minut do ataku przystąpili gospodarze. Ich doświadczenie z wyższych lig oraz umiejętności młodych zawodników sprawiły, że początek spotkania był dla pasymskich kibiców bardzo nerwowy. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zawodnicy Olimpii mieli w 44 minucie, kiedy to trafili w poprzeczkę. Po tej akcji Błękitni przeprowadzili szybką kontrę, piłka trafiła pod nogi Patryka Kowalewskiego, który kilkoma zwodami zgubił czterech obrońców i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza. Do szatni nasi piłkarze schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron znów do ataku ruszyli gospodarze. Efekt ich starań przyszedł bardzo szybko i już w ciągu pięciu minut od wznowienia gry doprowadzili do wyrównania. Kilkanaście minut później objęli prowadzenie. Obie bramki zdobył Orest Tkaczuk, który do Olimpii jest wypożyczony z ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Gdy wydawało się, że z Elbląga pasymianie wrócą bez punktów, prawym skrzydłem ruszył Szymon Chrzanowski, który celnie dośrodkował do Bartka Nosowicza, a kapitan Błękitnych strzałem głową pokonał bramkarza. Tym samym w drugiej minucie doliczonego czasu gry padła bramka wyrównująca, a spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Olimpia II Elbląg vs Błękitni Pasym 2:2

Bramki: '44 0:1 Patryk Kowalewski,' 50 1:1 Orest Tkaczuk, '75 2:1 Orest Tkaczuk, '92 2:2 Bartosz Nosowicz

Skład: 1. Brzozowski - 14. Dobrzyński, 26. Stańczak, 8. Nosowicz, 4. Sokołowski - 10. Kępka ('70 18. Mikulak), 21. Świercz, 16. Kowalewski, 9. Chrzanowski, 17. Kulesik ('65 12. Duplicki) - 6. Kaczyński.

Niewykorzystani rezerwowi: 22. Zink, 3. Żubrowski, 5. Chlebowski, 77. Adamczyk.