Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Rekordowy mandat w gminie Rozogi. 29-latek ukarany na 6200 zł. Wysokość robi wrażenie!


6200 zł! Taki mandat robi wrażenie. Otrzymał go 29-letni mieszkaniec gminy Rozogi, który we wtorek, 9 lipca, kierował volkswagenem passatem zatrzymanym do kontroli drogowej w Klonie.Policjanci ze Szczytna patrolowali Klon, kiedy zauważyli vw passata, w którym podróżowały trzy osoby bez zapiętych pasów.


Reklama

 

Reklama

- Auto zostało zatrzymane około godz. 10 – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Za kierownicą siedział 29-latek z gminy Rozogi. W trakcie sprawdzania systemów policyjnych okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. Dodatkowo samochód nie miał aktualnych badań technicznych i wykazywał szereg usterek zagrażających bezpieczeństwu jazdy - wylicza policjantka.

 

Kierowca otrzymał cztery mandaty, łącznie na 6200 zł. Policjanci nałożyli na niego także 13 punktów karnych. To jednak nie koniec jego kłopotów, ponieważ za brak prawa jazdy stanie przed sądem i może grozić mu grzywna od 1500 zł do nawet 30 tys. zł.

 

Dwaj pasażerowie również otrzymali mandaty po 100 zł każdy za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama